YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na sert cevap
DSP Genel Başkanı Türker, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun DSP'ye yönelik, 'DSP bize gelebilir ama partiyi kapatması kaydıyla' şeklindeki sözlerine sert cevap verdi.
Kılıçdaroğlu'na sert cevap
10 Mart 2011 / 17:14 Güncelleme: 10 Mart 2011 / 17:17

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun DSP'ye yönelik ''DSP, bize gelebilir ama partiyi kapatması kaydıyla'' şeklindeki sözlerine, ''AKP ile aynı trene binen ve aynı yönde yolculuk eden CHP'ye, DSP'nin ihtiyacı yoktur'' yanıtını verdi.

Türker, yazılı açıklamasında, Kılıçdaroğlu'nun Akşam Gazetesi'nde kendisiyle yapılan söyleşide, seçim ittifakıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken ''DSP, bize gelebilir ama partiyi kapatması kaydıyla'' sözlerini kullandığını anımsattı.

''Sayın Kılıçdaroğlu'nun sözleri, bir parti liderine yakışmayan sözlerdir'' diyen Türker, şunları kaydetti:

''AKP ile aynı trene binen ve aynı yönde yolculuk eden, 'gerekirse AKP ile koalisyon yapabiliriz' diyen CHP'ye, DSP'nin ihtiyacı yoktur. DSP seçime kendi ak güvercinli bayrağı altında girecek ve ülkeyi karanlığa değil, aydınlık günlere taşıyacaktır. Halkın verdiği güçle iktidara gelen, halkın oyları ile varlığını sürdüren DSP'ye 'partini kapat' demek, kimsenin haddi değildir.

Özellikle emperyalist güçlerin ülkemizde cirit attığı ve tartışılmaz değerlerimizi aşındırmaya çalıştığı bir dönemde, vatansever, üniter devletin korunması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşamını sürdürmesini isteyen DSP'nin kapatılması yönünde açıklamada bulunmak, düşündürücü ve üzücüdür.

Solda olduğunu söyleyen bir partinin genel başkanının, evrensel sol değerlere sahip çıkması ve solun ayrı ayrı kulvarlarda da olsa sağla mücadelesini kendine kazanç sayması gerekirken, bu tür söylemlerde bulunmasını kınıyor, bir daha bu tür bir söylemle karşımıza çıkmamasını temenni ediyoruz.'' AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler