YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na protesto şoku
Kılıçdaroğlu ve CHP'ye alevilerin tepkisi sürüyor... Kılıçdaroğlu bu kez Antalya'da Cemevi ziyareti sırasında bir protesto ile karşılaştı...
Kılıçdaroğlu'na protesto şoku
12 Aralık 2009 / 15:11 Güncelleme: 12 Aralık 2009 / 15:18

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'na protestolar devam ediyor. Onur Öymen'in dersim isyanı ile ilgili söylediği sözlerin ardından önce 'gereğini yap' diyen ardından geri adım atan Kılıçdaroğlu yine protesto edildi..  

Bu kez adres Antalya'ydı... CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretlerde bulunmak üzere Antalya'ya geldi. Antalya'da inşaatı devam eden Cemevi'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu burada bir konuşma yaptı. Ancak konuşma pek de istediği gibi gitmedi...

ALEVİLER SAYESİNDE MECLİSTE DURUYORSUNUZ

Kılıçdaroğlu'nun 'Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi kurarken bir ayrım yapmamıştır' dediği sırada Kadriye Demir isimli bir alevi kadın ayağa kalkarak, " CHP'de milletvekili ayrımı yapıyor. Meclis'te o koltuk size çok mu tatlı geliyor. Ben bir Tuncelili olarak sizi orada istemiyorum. Onur Öymen aleviler ölünce mutlumu Alevilerin sayesinde mecliste duruyorsunuz."diyerek Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

GEÇMİŞTE YAPILAN HATALARA BİZ SAHİP ÇIKMIYORUZ

Demir'in bu sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, " Düşüncelerinize saygı duyuyorum. İnsanları seveceğiz, kırmayacağız. Geçmişin üzerine de geleceğimizi dünya etmeyeceğiz. Biz çocuklarımıza, gençlerimize yeniliği doğruluğu dürüstlüğü öğreteceğiz. Geçmişe takılıp kalırsak hata yapmış oluruz. Geçmişte yapılan hatalara biz sahip çıkmıyoruz."dedi.
Kılıçdaroğlu, protestonun ardından konuşmasını kısa tutarak Cemevi'nden ayrıldı.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler