YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na kurşun atan kişi bakın kim çıktı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne, şehit polis memurları için düzenlenen cenaze töreninde kurşun atan kişinin şehidin dayısı olduğu ortaya çıktı.
Kılıçdaroğlu'na kurşun atan kişi bakın kim çıktı!
08 Haziran 2016 / 22:17 Güncelleme: 08 Haziran 2016 / 22:18

Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atılması olayıyla ilgili gözaltına alınan şüphelinin şehidin dayısı olduğu tespit edildi.

Bu kişiyle birlikte gözaltına alınan diğer 3 kişiden ikisinin ise cinsel taciz, uyuşturucu, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından daha önceden polise geliş kayıtları olduğu belirlendi. 

Savcılık talimatıyla ifadeleri alınan şüphelilerin serbest bırakılacağı belirtildi.

Cinayet Büro Amirliğine getirilerek olayla ilgili sorgulanan şüphelilerden kurşunu atan İrfan C. (38)'nin şehitlerden birinin dayısı olduğu tespit edildi. 

Cenaze sırasında çelekleri attıkları ve İrfan C. ile birlikte hareket ettikleri için yakalanan Tunç E. (29), Kadir Can A. (30) ve Yusuf T. (30) Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutuluyor.

Şüphelilerden Tunç E.'nin daha önceden uyuşturucu bulundurmak, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından polise geliş kaydı olduğu tespit edildi. 
Diğer şüpheli Kadir Can A.'nın da önceden uyuşturucu bulundurmak ve cinsel taciz suçlarından polise geliş kaydı olduğu öğrenildi.

Poliste ifadeleri alınacak şüphelilerden İrfan C. hakkında silahlı saldırı, diğer şüpheliler ile ilgili ise mala zarar vermek suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi. 

Şüphelilerin ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılacakları belirtildi.

 // Ömer
Dersim'li kemal danıştay provakasyonu sonrası kocatepede ki rezaleti unutmadan kurukabadayılık yapsın. Bu millet daha dün kardeşi cenazesi üzerinden iktidar ve c.başkanına, Alimm... diye hakaret edeni savunan kemali unutmadı. Feriştah kemal ; kusura bakma artık "diğerleri” gibi kullanım süren dıluyor. ... boşuna artık....
09 Haziran 2016 08:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler