YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kılıçdaroğlu'na "Kur'an-ı Kerim" hediye edecektim"
"Kılıçdaroğlu'na "Kur'an-ı Kerim" hediye edecektim"
"Kılıçdaroğlu'na "Kur'an-ı Kerim" hediye edecektim"
02 Mart 2009 / 19:17 Güncelleme: 02 Mart 2009 / 00:00

Bağcılar'da Kılıçdaroğlu'nun seçim gezisinde CHP'liler tarafından AKP'li sanıldığı için dövülen ve küfredilen 65 yaşındaki Kıymet Özgür CHP üyesi çıktı ve 'Çarşaftaki samimiyetlerini gördük' dedi.


CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bağcılar'daki seçim gezisinde çarşaf skandalı yaşandı. Seçim otobüsüne binip Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyen çarşaflı kadın bir süre sonra partililerce zorla aşağıya indirildi.


Yaşlı kadın önce tartaklandı, sonra küfürler edilerek çarşafı açıldı. Skandal üstüne skandalın yaşandığı olayın şoke eden görüntüleri televizyonlardan yayınlandıktan sonra gelen tepkiler ve neden bu davranışın yapıldığını olaylara neden olan kadın anlattı.


Bir süre önce çarşaf açılımı yaparak Türkiye siyasetinde devrim yapan CHP'de partililer telafisi çok zor bir olaya imza attı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Bağcılar'daki gezisinde seçim otobüsüne binen Kıymet Özgür isimli yaşlı kadın, üzerindeki çarşafıyla provokasyon yaptığı iddia edilerek linç edilmek istenmişti.


PROVOKATÖR DEĞİL PARTİLİ


Özgür, Cafesiyaset'e konuşarak bu hareketinin nedenini anlattı. Üç dönemdir CHP'den Milletvekili aday adayı olan ve 15 yılık partili olduğunu söyleyen Kıymet Özgür, bize sürekli açılım sunuyorlar, bu açılımlarda ne kadar samimi olduklarını kamuoyuna göstermiş oldum dedikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü: " Ben Kılıçdaroğlu'nun otobüsü gelmeden kalabalığın arasında uzun süre dolaştım. Benimle adeta dalga geçtiler. Teyze burada çarşaflıların işi yok dediler. Elime bayrak verip sallattılar. Bende salladım. Onlar benimle dalga geçtiğini zannediyordu oysaki ben onların ne olduğunu anladım. Ben partinin üyesiyim. İşte üyelik kartım" diyerek kartını gösteriyor.


KILIÇDAROĞLU'NA KUR'AN-I KERİM HEDİYE EDECEKTİ


Kılıçdaroğlu'nun seçim otobüsü gelince ona binmek istediğini söyleyen Kıymet Özgür o an bana provokatör diyerek engel olmaya çalıştılar. Oysaki ben Kılıçdaroğlu'na "Kur'an-ı Kerim" hediye edecektim ardından da Yasin Suresinden ayet okuyup bir konuşma yapacaktım. CHP'nin bu açılımında ne kadar samimi olduğu da böylece herkes görmüş oldu.


Özgür yaşadığı olayları ise şöyle açıkladı "Ben konuşunca ilçe yönetiminden Kasım Erdoğan yanlış hatırlamıyorsam beni tanıdı. Ve bana provokatör muamelesi yaptılar. Beni aralarına alıp vurdular. Ben kimseden korkmam. Onlardan da korkmuyorum. Ben CHP Bağcılar'ın nasıl olduğunu, CHP'nin neden büyümediğini anlattım herkese."


BEN CHP'LİYİM AK PARTİ'Lİ DEĞİLİM


Kıymet Özgür otobüsün önünde yaşanan arbededen sonra otobüse bindirildiğini ancak ondan sonra da Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştürülmesine kendisinin tepki göstererek oradan indiğini belirttikten sonra tepkisini şöyle dile getirdi " Kılıçdaroğlu sürekli basında elinde dosya basın önünde tartışıp duruyor. Sürekli birilerinin dosyasını açıyor. Gelsin önce CHP'nin dosyasını tartışalım. Elimde biriktirdiğim yıllardır oluşturduğum dosyalarımdaki çelişkileri görelim birlikte ondan sonra başkalarının dosyalarını tartışalım. Kimseye proje sunmadan İstanbul'da seçim mi kazanacağız. Kılıçdaroğlu'nun projelerini tartışalım. Var mı böyle proje?


ÜÇ DÖNEMDİR CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIYIM


Kıymet Özgür 1999,2002,2007 yıllarında CHP'den Milletvekili aday adayı olarak ortaya çıkmış ve o dönemlerde kimlerle aday adayı olduysa hepsinin dosyasını da tek tek tutmuş Özgür "Ben CHP'liyim ve onların Çarşaf açılımında samimi olmadıklarını gördüm. Sesimi duyurmak içinde böyle bir yol denedim Bırakın saygıyı onlar benim çarşafımı yırttılar. Çarşafımın yırtıklarını herkes gördü. Göğsüm açıldı. Her yanım titriyor. Eteklerimi yırttılar" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.


İKİ KEZ TEKİN'DEN RANDEVU İSTEDİM GERİ DÖNMEDİ


"CHP ilde kadınlarla yapılan bir toplantı da ve Bağcılar ilçe teşkilatında olmak üzere 2 kez ondan randevu istedim ama o bana geri dönmedi. Bunlar kadınları ne kadar önemsiyor sanıyorsunuz? Ben hala ondan haber bekliyorum." diyen Kıymet Özgür partisinin durumunun kötü olduğunu da belirtti.


İLÇE BAŞKANI ÖZÜR DİLEMEYE GELDİ


"Bana böyle saldırgan davrandıktan sonra beni yaka paça Evren Polis Karakoluna götürdüler. Polis anladı tabi benim provakotör olmadığımı beni saldı hemen. Ama ben onları savcılığa vereceğim. Bu yaptıklarını savcılığa anlatacaklar. Olayın ardından CHP Bağcılar ilçe Başkanı Zeki Çetin eşimin iş yerine gelerek benimle görüşüp özür dilemek istemiş. Yanında da kamera varmış. Ama ben onlarla görüşmeyeceğim."


BUNDAN SONRA NE YAPACAK?


Gazetecilerin karşısına açık olmasına rağmen artık böyle çarşaflı çıkacağını söyleyen Özgür, ben sesimi duyurdum bundan sonrasını onlar düşünüp hatalarını düzeltsinler. Ben samimiyetsizliklerini özellikle gösterdim. Diyerek yapmış olduğu hareketinin de nedenini anlatmış oldu. (Cafesiyaset)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler