YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na düello yanıtı
Arınç: Kılıçdaroğlu dengim değil, benimle tartışması gereken kişi Baykal olabilir...
Kılıçdaroğlu'na düello yanıtı
12 Ocak 2010 / 16:12 Güncelleme: 12 Ocak 2010 / 16:12

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun düello teklifine cevap verdi.

Parlamento Muhabirleri Derneği'nde düzenlediği toplantıda konuşan Arınç, Kılıçdaroğlu'nun kendisinin dengi olmadığını belirterek, tartışması gereken kişinin Baykal olabileceğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu'nun mermiler konusunda ne düşündüğünü sorduğunu hatırlatan Arınç, Kılıçdaroğlu'nun ise kendisini komik bulduğunu ifade ettiğini söyledi. Bunun, topu taça atmak değilse yanlış ifade olduğunu dile getiren Arınç, mizah olarak baktığı suikast iddilarında mermi olayı gelişmesine cevap vermesini istediğini kaydetti.

Gazetecilerin düello teklifine Kılıçdaroğlu'nun üzerine atladığını anlatan Arınç, kimseyle düello etmeyeceğini belirterek düellonun birbirini yok etmek olduğunu vurguladı. "Biz kimseyi yok etmek için dünyaya gelmedik." diyen Arınç, fikirlerin farklı olabileceğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun fikirlerinden, düşüncelerinden korktuğundan değil, dengi olmadığı için tartışma yapmayacağını anlatan Arınç, "Dengim olmayan bir insanla çıkıp da tartışmam. Bu bir prensip meselesi. AK Parti'de 5 Grup Başkanvekili var, istediğiyle konuşabilir. Benimle tartışması gereken kişi sayın Baykal olabilir. İsterse konuşup tartışabiliriz. Fikirler ortaya çıkar, toplum da yararlanır." dedi.

Düello diyerek, olayı magazinleştirmeye çalışmanın doğru olmadığını vurgulayan Arınç, Kılıçdaroğlu'nun herhalde zaaf gösterdiğini ve gazetecilerin teklifi üzerine 'neden olmasın' dediğini aktardı. 4-5 kişinin yaptığı tartışmaların sonuç verdiğini düşünmediğini dile getiren Arınç, "Komik bulduğunu söyleyerek beni küçülteceğini düşünüyorsa, Kılıçdaroğlu aldanacaktor." diye konuştu.

Cesur Adam
 // Aslan Yürekli
bu memleketin kaliteli,kişilikli,nitelikli,cesur,dürüst adamlara ihtiyacı var.
Sayın Büyent bey
eğer kılıçdaroğlunun isteğini kabul eşmiş olsaydınız size olan sevgim ve saygım bitecekti.
çünkü seviye bakımından aranızda çok fark var.
bu memleketin seviyeli saygın siyasetçilere ihtiyacı var.
kılıçdarooğlu önce kendi rüştünü ispatlasın
dersimle ilgili yaptığı açıklamaları bu vatandaşlar unutmadı.
kendi geçmişine saygısı olmayan insanın mem...
13 Ocak 2010 11:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler