YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na, Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma
CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri üzerine soruşturma başlatıldı.
Kılıçdaroğlu'na, Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma
18 Ocak 2016 / 09:55 Güncelleme: 18 Ocak 2016 / 11:22

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sarfettiği sözler nedeniyle re'sen soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı parlamenter büro tarafından hakaret suçlamasıyla yürütülecek soruşturma sonucu suç unsuruna rastlanırsa hazırlanacak fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderilecek.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 35. Olağan Kurultay 16 Ocak Cumartesi günü Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşmişti.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirmişti.
Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

''Cumhurbaşkanlarının tarafsızlıkla görev yapacağına dair ‘namusu ve şerefi’ üzerine yemin ederler. Dün yine bize sataşmış. Diktatör bozuntusu olan adam. Şimdi ben yine hatırlatıyorum, senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Oturacaksın bunun hesabını vereceksin. Tarafsızlığını korumazsan her gün, her dakika, her saniye namus ve şeref kavramını sana hatırlatacağım.

Soruyorum, sen, namus ve şereften neyi anlıyorsun? Sen bu yemini niye ettin? Bütün milletin önünde yemin ettin namusun ve şerefin üzerine, tarafsız davranacağına. Ya tarafsızlığını adam gibi korursun ya da bu lafları ağırlaştırarak devam ettireceğim, ta ki seni susturuncaya kadar.

Sen bir de dindar geçiniyorsun, ona göre sadece o dindar, başkalarının dini imanı yok. Sen namus ve şerefini çöp sepetine atabilir misin? Ya tarafsızlığını koruyacaksın ya ben bu lafları edeceğim. Sayın Davutoğlu beni eleştirebilir, hiçbir sorunum yok, ben de cevabını veririm, takdir millete ait. Ama namusu ve şerefi üzerine tarafsızlık yemini etmiş birisi tarafsızlığını bozarsa ona namus ve şerefin ne olduğunu ben hatırlatırım.”

 // Ferit
Allah cumhurbaşkanımızı sayın R tayyip Erdoğanı bunların şehrinden korusun....
18 Ocak 2016 22:54
....
 // ....
duy duy kılıçtaroğlu. cumhurbaşkanım recep tayyip erdoğan ....
18 Ocak 2016 19:20
 // Rasim DUMAN
Elhamdulillah, sairlik vasfimiz da vardir : Edeb namina cumle hamuleleri, elfaz-i galiza'dir / En muhtac olduklari sey, ismet ar ve hayadir / Cumhurun Reisi'ne atip tutarlar amma / Namussuzun onde gideni, "kaset" ustunde oturandir !...
18 Ocak 2016 13:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler