YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na çok sert 'Hülye Avşar' tepkisi
Kılıçdaroğlu'na çok sert 'Hülye Avşar' tepkisi
17 Aralık 2014 07:35
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hülya Avşar ile ilgili sözlerine bir sert tepki de TİKAD'dan geldi.

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun derneğin kurucu üyesi Hülya Avşar'a yönelik sözlerini eleştirerek, "Bir sanatçıya, bir kadına, bir anneye söylenmesini hiçbir kadın kuruluşunun kabul edemeyeceği bu çirkin sözlerinden dolayı Kılıçdaroğlu'nu şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz" değerlendirmesinde bulundu.

''Bunu kendilerinin ayıbı sayarız''

Avşar'ın, iş kadını kimliğiyle genç girişimci kadınlara, anne kimliğiyle birçok anneye rol model olduğunu, onu 30 yıldır tanıyan Türkiye halkının yakından bildiğini kaydeden Bulut, "Bunları, Sayın Kılıçdaroğlu bilmiyorsa, bunu kendilerinin ayıbı sayarız" ifadelerini kullandı.

''Kimsenin haddi değil''

Sanatçının, aynı zamanda yaşadığı ülkenin bir ferdi, yurttaşı olduğunu, siyasi veya toplumsal olaylara yaklaşımını tüm yurttaşlar gibi açıklama ve bunları kendi perspektifinden değerlendirme hakkı bulunduğunu kaydeden Bulut, bu hakkı bir tür "mahalle baskısı"yla gasp etmenin kimsenin haddi olmadığını aktardı.

Hülya Avşar'ın mültecilere yardım amaçlı yürütülen TİKAD Suruç Kampanyası'nın da Komisyon Başkanı olduğunu hatırlatan Nilüfer Bulut, Avşar'ın, bu görevi hiçbir çıkar beklemeksizin üstlendiğini, son derece zor şartları göze alarak Suruç mülteci kampını ziyaret ettiğini anlattı.

''Türkiye'yi yönetmeyi...''

TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, Avşar'ın, bu proje sebebiyle kendilerine bilgi vermek üzere 4 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edilen TİKAD heyetinin içinde yer aldığını belirterek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türkiye'yi yönetmeye aday olduğunu iddia eden bir parti liderinin böyle özverili ve büyük bir kampanyanın değerini görüp sahip çıkması gerekirken, yakışıksız bir üslupla Hülya Avşar'a saldırmasını, en hafif deyimiyle bir akıl tutulması olarak nitelendiriyoruz. Kaldı ki, bir sanatçının kendi yaşadığı ülkenin Cumhurbaşkanı'nı ziyaret etmesi veya onunla ilgili görüşlerini paylaşması kadar doğal ne olabilir.

Yandaş, yalaka gibi saldırılarla sanatçıları adeta toplumsal meseleler hakkında söz söylemekten, fikir beyan etmekten çekinir hale getirmek demokratik olduğunu iddia eden bir partinin genel başkanının vizyonu hakkında sanırım, hepimize ciddi bir fikir veriyordur. Bir sanatçıya, bir kadına, bir anneye söylenmesini hiçbir kadın kuruluşunun kabul edemeyeceği bu çirkin sözlerinden dolayı CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler