YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na cep operasyonu
Kılıçdaroğlu'na cep operasyonu
08 Ocak 2012 08:36
“PM ertelendi” duyurusu yapılmasına rağmen partiden tasfiye edilen Önder Sav’ın toplantıya devam etmesinin perde arkası ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “PM ertelendi” duyurusu yapılmasına rağmen partiden tasfiye edilen Önder Sav’ın toplantıya devam etmesinin perde arkası ortaya çıktı. Mesajın cep telefonlarına gönderilmediği belirlendi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın uyarısının ardından CHP’de başlayan tüzük krizi, siyasi depremle sonuçlanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Sekreter Önder Sav ve ekibini yeni Merkez Yönetim Kurulu’ndan (MYK) tasfiye etmişti. CHP’de 3 Kasım 2010’da PM’de yaşanan bu kriz sırasında, Kılıçdaroğlu’na karşı “cep telefonu operasyonu” gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

SAV’I TASFİYE GÜNÜ

Sav’ın tasfiye edildiği 3 Kasım 2010 krizi, Kılıçdaroğlu ile Sav’ın, Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) girecek isimler konusunda uzlaşamaması ile başlamıştı. Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile PM’nin ertelendiği duyurusu yapıldı. 14.30’da başlaması öngörülen PM toplantısının iptali, CHP’den yapılan resmi açıklamada “Bugün yapılması öngörülen Parti Meclisi toplantısı iptal edilmiştir” şeklinde duyuruldu. Cep telefonlarına da aynı mesaj geçildi.

İNCE BİR OPERASYON

PM’nin iptaline rağmen Önder Sav ve 60 PM üyesi, toplantı gerçekleştirdi. Tüzüğe aykırılık iddiası nedeniyle Sav’ın PM üyeleri ile toplantısı, “korsan” PM tartışmasını başlattı. PM üyelerinin toplantıya devam etmesi Kılıçdaroğlu’na “karşı çıkış” olarak da algılandı. Ancak BUGÜN’ün aldığı bilgiye göre, aslında Kılıçdaroğlu’na karşı o gün “ince bir operasyon” gerçekleştirildi.

Mesajlar genel merkezden

CHP’de cep telefonlarına geçilen mesajların “yönetimi”, Genel Merkez’de gerçekleştiriliyor. Mesajların geçtiği numaralarla ilgili gruplar bulunuyor. Grupların işaretlenmemesi durumunda mesajlar, bu numaralara geçmiyor. Krizin yaşandığı 3 Kasım 2010 tarihinde, PM üyelerinin cep telefonlarına “toplantının iptal edildiği” mesajının gönderilmediği, bu nedenle de PM üyelerinin Sav ile toplantıya devam ettiği anlaşıldı. CHP’nin mesaj servisindeki “operasyonun aktörleri” ise merak konusu oldu.

Bugün

23:04
 // Ahmet Arvas
Böyle karışık bir muhalefet partisi (CHP) Allah muhafaza yarın öbür gün iktidar olsa ülke için ne yapacak acaba çok merak ediyorum evet gerçekten de Allah muhafaza......
08 Ocak 2012 23:04
eflatun
 // Arzu k
Gölgelerini izlemektedirler.İçlerinden biri kurtulur ve dışarı çıkıp gölgelerin asıl kaynağını görür ve tekrar içeri girip gördüklerini anlatmayabaşlar ama içeridekileri duvarda gördüklerinin zahiri olduğuna ve gerçekin magaranın dışında cereyan etmekte olduguna ikna etmesi imkansızdır.Sevgili Kılıçdaroğlu işte sizin CHP içinde bulunduğunuz ortam bundan ibarettir.Lütfen magaranızın dışına çıkın artık...
08 Ocak 2012 18:11
eflatun
 // arzu k
Sevgili kılıçdaroğlu Sayın Başbakanımızın korku imparatorluğu oluşturduğunu bir açıklamanızda belirtip sözlerinizi eflatundan bir alıntıyla desteklemişsiniz.Bende size aynı şekildecevap vermek isterim Bazı insanlar karanlık bir magarada,dodukları günden beri magaranın kapısına arkaları dönük olarak oturmaya mahkumdurlar Başlarını arkaya çevirmeyen bu insanlar,magaranın kapısından içeriye giren ışıgın aydınlattığı karşıduvarda,kapınınönünden ge...
08 Ocak 2012 17:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler