YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na çağrı yaptı
Başbakan Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Erzurum'da düzenlenecek olan kış oyunlarına gelmesi için çağrıda bulundu: Zerre kadar ülke severlik varsa kış oyunlarına gel...
Kılıçdaroğlu'na çağrı yaptı
23 Ocak 2011 / 14:46 Güncelleme: 23 Ocak 2011 / 16:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Sayın Kılıçdaroğlu, sende zerre kadar ülke severlik varsa, kış oyunlarının açılışına gel. Kar var mı, yok mu gör.' dedi.

Başbakan Erdoğan ''Bunlar hazineyi doldurup ellerine verin, inanın hemen arkasından hazine boşalır. Çünkü geçmişleri böyle. Hep dolu aldılar arkadan boşalttılar. Onun için de benim milletim bunu iyi biliyor. İyi bildiği için de milletim hiçbir zaman bu CHP zihniyetine, bu ülkede tek başına iktidar yolunu açmadı'' dedi.

Erdoğan, ''Biz dinsel milliyetçilik yapmayacağız. Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman denilir. Ama mezhebi olarak farklılıklar var. Sünnisi, Alevisi vesairesi, ama ülkemizde az da olsa Musevisi, Hristiyanı var, vesaire. Hepsinin de inancı bizim güvencemiz altındadır. Ayırım asla yapamayız. Böyle bir hakkımız yok. Bu güvence altında biz bu ülkede bir olacağı, iri olacağız, diri olacağız. Bu yola böyle girdik. Ve hiçbir Sünni'nin Alevi'ye, Alevi'nin Sünni'ye tahakküm etmesi düşünülemez. Kimsenin böyle bir hakkı yok'' dedi.

AA

SEMAVİ DİN ÜÇ DEĞİL BİRDİR !
 // BATUHAN
Sn.Başbakanımız bu akşamki konuşmanızda üç semavi din diye bahsettiniz oysaki (semavi) vahiyle gelen din üç değil birdir adı ise islamdır. İnsanların yanlarından çıkardıkları Allahın kabul etmediği inançlara meşruluk kazandırıyorsunuz o zaman onlarda semavi ise hutbelerde söylenen Allah (cc) indinde tek din islamdır emri şayet onlar da doğru olsaydı üçüde hakdır emredilirdi. Kusura bakınız bu görüşünüzü kabul etmiyorum bunu sizin söylememeniz gerekiyor...
23 Ocak 2011 15:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler