YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na bu 7 ilden şok!
CHP'nin düzenlediği il başkanları toplantısına 7 ilin başkanı katılmadı. Toplantıya katılmayan illerin Kılıçdaroğlu'na tepkili olduğu iddia edildi.
Kılıçdaroğlu'na bu 7 ilden şok!
19 Ağustos 2014 / 06:28 Güncelleme: 19 Ağustos 2014 / 12:30

Kurultay süreci başlayan CHP'de il başkanları Nevşehir'de toplandı. Ürgüp'teki bir otelde buluşan CHP il başkanları, kurultay sürecine ilişkin düşüncelerini aktardı.

Toplantıda söz alan CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, "Buradan ilkesel bir karar alarak çıkmalıyız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu kamuoyuna göstermeliyiz” dedi.

Yılmaz, “Parti Meclisi üyesi olmak isteyen il başkanlarımızın olduğu görülüyor. İl başkanlarımız taleplerini Sayın Kılıçdaroğlu’na söylemelidir” ifadesini de kullandı.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu’na destek toplantısına Yalova, Aydın, Artvin, Gümüşhane, Isparta, Düzce ve Bayburt il başkanları katılmadı. Hakkari İl Başkanı ise Kılıçdaroğlu’na destek verdiğini ancak bir yakınının tedavisiyle ilgilenmek zorunda kaldığı için toplantıya katılamayacağını bildirdi.

Bu arada Kılıçdaroğlu’na destek kararı alan 74 il başkanı adına Salı günü saat 12:00’de Kayseri ve Kütahya il başkanlarının açıklama yapacağı belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler