YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu’na bıraksalar dava açıp CHP’yi kapatacak
Başbakan Davutoğlu ve Meclis Başkanı Çiçek’in “Parti kapatma tarih oldu” açıklamasına rağmen Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye kapatma davası açılacağı ısrarı sürdü. Kılıçdaroğlu, “Bu yönde çalışmaların olduğunu iyi biliyoruz” dedi.
Kılıçdaroğlu’na bıraksalar dava açıp CHP’yi kapatacak
08 Mart 2015 / 11:50 Güncelleme: 08 Mart 2015 / 11:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akyurt ilçesindeki Güleçler Çorap Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın twitter üzerinden yaptığı iddia edilen mesajlaşmalar ve bu konuda gazetelerde yer alan haberlere ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine, Meclis kürsüsünden hükümeti hedef alan montaj ses kayıtlarını dinlettiğini unuttu.

Olayın takipçisi olacağız

Kılıçdaroğlu, “Bakın bizim tavrımız demokratik bir tavır. Atılan bir iftirayı açıkça çürütebiliyoruz, yargıya başvurabiliyoruz. Bu iftiraları atanlardan hesabını soracağız. Umut Oran ile ilgili bu iftiraları atanlar, o belgeleri düzenleyenler yargının önünde hesap vereceklerdir, bunun takipçisi olacağız. Hiç kimse merak etmesin, iftira ile uzun süre yol alınmaz” diye konuştu.

Kitabın kapağı yayınlandı

CHP’ye kapatma davası açılacağı iddialarının hatırlatılarak, “Başbakan Davutoğlu, ‘Mağduriyet edebiyatı yapılmasın, biz böyle bir şeye geçit vermeyiz’ dedi. Siz neler söyleyeceksiniz” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Hakkımızı ararız” dedi. “Konu Ülkü Adatepe’nin çocuklarının davasıyla mı ilgili” denmesi üzerine de Kılıçdaroğlu, “Dün kitabın kapağı da yayınlandı, baskıların yapıldığını biliyoruz, o yönde bazı çalışmaların olduğunu gayet iyi biliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

O uçakların yenisi alınmalı

Konya'da düşen askeri uçak ve F-4’lerle ilgili tartışmanın sorulması üzerine ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Amerika’nın bile devre dışı bıraktığı bu uçakları hala biz kullanıyorsak, bu kazaları olağan karşılamamız lazım” diye konuştu. Türkiye’nin de hava kuvvetlerinde kullanılan uçakları değiştirmesi, modernize etmesi, yeni uçaklar alması gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Teknoloji gelişiyor

“Siz bunları yapmıyorsunuz, eski uçaklarla pilotları uçuruyorsunuz sonra kazalar oluyor, sonra bunu da işin doğasına bağlıyorsunuz. Hayır işin doğasında değil bu. İşin doğasında olan şudur; uçaklar ya da her hangi bir malzeme belli bir süre kullanılır, ondan sonra o bırakılır, bu sürenin ardından bu uçakların yerine yenisi alınır. Teknoloji gelişiyor, bilim gelişiyor. Dolayısıyla sizin kendi ordunuzun ihtiyaçlarına uygun yeni uçaklar almanız gerekiyor. Tankı, topu... Neyse bunların modernize edilmesi, yenilerinin alınması gerekiyor. Kendi savaş sanayinizi geliştirmeniz gerekiyor. Siz bunları bırakıyorsunuz, ‘Kaza oldu, pilotlar öldü, bu işin fıtratında varmış.’ İşin fıtratında olan insanın aklını kullanmasıdır. Allah’ın verdiği en değerli ögedir akıl, aklı kullanmamız lazım.”

 

STAR

yeni türkiye
 // yeni türkiye
yamuk senin gibi yalanci görulumemis ortaligi karsitirmak icin ne yaptigin bilimiyorsun vatan millet yarali olusan kapatilmasin sen kendi kedin kapatimaya calisiyorsun anlayan anlar .*...
08 Mart 2015 Pazar 20:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler