YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na bir darbe de ondan geldi
Aleviler'in Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek olmayacağını açıklamasının ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci darbe de CHP'li Vekil Süheyl Batum'dan geldi.
Kılıçdaroğlu'na bir darbe de ondan geldi
28 Haziran 2014 / 08:33 Güncelleme: 28 Haziran 2014 / 08:33

Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkan CHP'liler ikinci aday için hazırlığa başladı. Ankara kulislerindeki bu iddiaları güçlendiren ilk adım ise CHP Milletvekili Süheyl Batum'dan geldi.

Milletvekili Batum, Ulusal Kanal canlı yayınında "çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu ismine karşı çıktı CHP'nin kendi adayını göstermesi gerektiğini söyledi.

İlk imzayı attı bile 

Köşk için alternatif aday olması gerektiğini söyleyen Batum, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş'ın ardından üçüncü aday için Emine Ülker Tarhan'ın ismini önerdi.

Adaylık için henüz kendisiyle konuşmadığını söyleyen Batum, canlı yayında TBMM'ye sunulmak üzere hazırladığı dilekçeye ilk imzayı attı.

İkinci aday şart

Bu arada CHP'li seçmenin İhsanoğlu'na tepki için sandığa gitmeyeceği belirtiliyor. Ankara kulislerinde ise Erdoğan'ın ilk turda seçilme şansını artıracak bu ihtimalin zayıflatılması için CHP'de ikinci bir adayın çıkarılacağı iddia ediliyor.

rs1-025.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler