YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'dan 'İhsanoğlu' itirafı!
Kılıçdaroğlu'dan 'İhsanoğlu' itirafı!
19 Temmuz 2014 19:05
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin kalesinde farkında olmadan bir itirafta bulundu: Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yeteri kadar tanımıyoruz ama...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı ahlaklı olsun, öfke dilini kullanmasın. Cumhurbaşkanı az konuşur ama öz konuşur, yerinde konuşur, kavga etmez. Devletin tepesinde kavga olmaz. Cumhurbaşkanı devletin sigortasıdır, devletin sigortası atarsa faturayı vatandaş öder" dedi.

Kılıçdaroğlu, İzmir programı çerçevesinde gittiği Dikili ilçesinde parti otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap etti.

"İhsanoğlu'nu yeteri kadar tanımıyoruz"

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun dirayetli, çalışkan ve özverili olduğunu kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"İhsanoğlu, 'Ben görevlerimi yaptım, köşeme oturacağım' demişti. Biz dedik ki 'Halk istiyor, sen sadece CHP'nin, MHP'nin adayı değil milletin Cumhurbaşkanı adayısın'. Ağustos'un 10'unda sandığa gidip oyumuzu kullanacak mıyız. Size güzel gelecek yaratmak için yola çıktık. Çocuklarımız, bayrağımız ve geleceğimiz için mücadele ediyoruz. Sizler tatil yapıyorsunuz, gayet güzel yapın tatilinizi. Ben Evliya Çelebi gibi geziyorum. Sizler için çocuklarımız için çalışıyorum, çalışacağız. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Ben kendimi halka adamış biriyim, güzel Türkiye için çalışacağım. Benim çalışmam yetmez, hepimizin sorumluluğu var bayrağa karşı, Atatürk'e karşı. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yeteri kadar tanımıyoruz ama öbürünü tanıyorsanız yetiyor değil mi, ben başka bir şey demiyorum size."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler