YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'dan Davutoğlu'na: Seni seviyorum
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Edirne'de yaptığı konuşmada Başbakan Davutoğlu'na seslenerek "Seni seviyorum. İyi bir adamsın. Boynunda bir davul olduğunu biliyorum ama tokmağı artık eline al" dedi.
Kılıçdaroğlu'dan Davutoğlu'na: Seni seviyorum
28 Kasım 2014 / 08:15 Güncelleme: 28 Kasım 2014 / 08:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Edirne Mimar Sinan Spor Salonunda yapılan bölge toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'na seslenerek "Seni seviyorum. İyi bir adamsın. Boynunda bir davul olduğunu biliyorum ama tokmağı artık eline al" dedi.

"MİT bizi dinliyor, AKP'ye servis götürüyor"

CHP, MİT’in kendisini dinlediğini iddia etmişti. Kılıçdaroğlu, MİT'le ilgili iddialarını kanıtlayacak başka belgeleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu'a, kendisini ziyarete gelmesi halinde gösterebileceğinin söyledi;

"MİT bizi dinliyor, AKP hükümetine servis götürüyor, bizi karıştırmak istiyor. Sen gerçek anlamda Başbakansan bunun belgesi hazır ama sen diyorsan ki ben sana söyleyeyim. 2 Şubat 2012 tarih veriyorum,

Adalet ve Kalkınma Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, ağabeyi bir konuşma yapıyor, 'Ey Kılıçdaroğlu, sen mercek altındasın senin nefes alışını bile takip ediyoruz' diyor. Elinde mercek var da beni izlemiyor ya, devlette bu işi yapan organlar var, Sen o dönem Adalet ve Kalkınma Partisi'ndeydin, sen bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsan, Başbakanlık koltuğundan boşuna oturuyorsun. Sorun da bu zaten."

CHP'li vekillerle ilgili fişleme iddiası

Kılıçdaroğlu, 13 Ağustos 2013'te MİT'in CHP milletvekilleriyle ilgili fişleme belgelerinin yayımlandığını hatırlatarak, "Peki Başbakan bu belgeleri bilmiyor mu, tamamını biliyor, isim isim biliyor. Davutoğlu bana diyor ki, 'Belge var mı elinde'. Çarşaf çarşaf yayımlandı, hangi belgeden söz ediyorsun ama istiyorsan ve ben devletimi, ülkemi seviyorum, kurumların yıpranmasını istemiyorum ama sen bir gün özel ziyaretime gelirsen sana görmediğin belgeleri de göstereceğim" diye konuştu.

"Seni seviyorun, iyi bir adamsın"

Kılıçdaroğlu, sadece MİT'in değil devletin pek çok kurumunun millilikten uzaklaştığını iddia etti. Amasya ziyaretinde yaşadıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Amasya'ya gittim, CHP'ye oy veren mahalle muhtarları geldi. Kaymakam soruyor, 'Neden CHP'ye bu kadar oy verdiniz, sizin yolunuzu yapmayacağız, suyunuzu getirmeyeceğiz' diyor. Davutoğlu'nun bundan haberi yok mu, var ama ağabeyi izin verdiği ölçüde konuşuyor. Söylemiştim karikatür gibi adam. Emin olun öyle. Diyor ki 'Ben Başbakanım'. Dün ağabeyi esnafa konuşuyor. 'Size kredi açacağız' diyor. 'Borcunuzu kapatıp emekli olacaksınız' diyor. Davutoğlu seni seviyorum. İyi bir adamsın. boynunda bir davul olduğunu biliyorum ama tokmağı artık eline al. Ben senin için diyorum."

21:30
 // Rasim DUMAN
Hz. Mevlana ne guzel soylemis :"Bende her lafa verilecek bir cevap vardir. Ancak, once lafa bakarim, laf mi diye ; sonra da adama bakarim, adam mi diye." Ve bir baska buyugumuzun guzel sozu : "Dinime dahleden, bari muselman olsa." Yine bir Osmanli atasozu :"Secaat arzedeyim derken merd-i kipti, sirkatin soyler." Anladin mi Kemal mudurum? Hayir, anlamadin ve anlayamazsin. Cunku o zeka seviyesinde degilsin. Ve ne yazik ki cevrendekiler de senden farkli degil. Aksi olsaydi zaten orada ne isleri vardi ki... "Kellim kellim la yenfa !" Bu da bir Arap atasozu. İstiabini astim, kusura bakma, ama ne yapayim, idrak seviyene inemiyorum, elimde degil....
28 Kasım 2014 21:30
20:44
 // burhan
seni zavalli vesayetci zihniyetin usagi konusmaya ne hakkin var paralel yapi ipini ele gecirdi ne derse yapiyorsun ulkeye ne verdin anayasa mahkemesine gitmekten baska davutoglu inancli imanli durust bur siyasetcidir bosuna itibarsizlastirmaya calismayin onun mayasi saglam dik duruslu vatan evladi RABBİM yardimcisi olsun..akpartimiz yeni turkiyeyi kuruyor kilictaroglu ve onungibiler sadece seyretmeye mahkumdur..........
28 Kasım 2014 20:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler