YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'dan çarpıcı açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hüseyin Aygün ile Birgül Ayman Güler'in disipline sevk konularında bilgisi olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu ayrıca, partide yaşanacak herhangi bir disiplinsizliği artık affetmeyeceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu'dan çarpıcı açıklama
25 Aralık 2014 / 21:15 Güncelleme: 25 Aralık 2014 / 21:54

CHP’de Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in disipline sevk edildikleri parti meclisi toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gelen itirazlara cevap verdi.

En çok alkış aldığım konu

Kılıçdaroğlu "Arkadaşlar ben bu partide neler neler affettim. Ancak kimse kusura bakmasın. Kurultayda en çok alkış aldığım konu parti içi disiplinin sağlanmasıydı" dedi.

"Kimmiş yüzünü sermayeye dönen?"

Aygün’ün Şişli kavgasıyla ilgili sosyal medyadaki “İstanbul belediye başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan olacağı budur. Siyasette Beykoz Konakları’nda karar alırsan, işte böyle mahkûm olursun” sözleriyle Güler’in “CHP cemaatle işbirliği yaptı” sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Defalarca çağırdım, konuştum. Dinlemiyorlar, ısrar ediyorlar. Kimmiş yüzünü sermayeye dönen, kimmiş Beykoz Konakları’ndan siyaset yapan?” diye konuştu.

Toplantıda bazı üyeler Aygün’le ilgili kararın HDP’nin “CHP’de yüzde 3 oyumuz var” söylemine hizmet edebileceği yönündeki sözleri üzerine de Kılıçdaroğlu, “Biz etnik siyaset yapmıyoruz, biz sosyal demokratız” dedi.

Disipline sevk konusunda bilgim yok

Ayrıca İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, hangi gerekçeyle disipline sevk edildiğini kendisine iletilmediğini söyledi. Güler, “Bu kararı iki nedenle sevindirici buluyorum. Birincisi, yerel seçimde CHP cemaat ile ittifak yaptı sözü, ‘ihtimal dahilinde olamaz’ şeklinde değerlendirilmiştir. Bu demek ki hiçbir kişi önümüzdeki dönemde cemaate kalkan olamayacaktır” dedi.

YDK’den kınama kararı çıkması durumunda milletvekili adayı olamayacağı yönündeki iddiaların anımsatılması üzerine de Güler, “Batum’da olduğu gibi bu yorumda da yanlış yapıyorlar. Adaylığı engellemez” dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler