YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'dan Bayram mesajı
Kılıçdaroğlu'dan Bayram mesajı
27 Temmuz 2014 10:47
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "İslam coğrafyasında bir an önce akan kanın durması, dökülen gözyaşının dinmesi, huzur ve güvenin hakim olması için başta yaşama hakkı olmak üzere insan hak ve özgürlüklerinden yana olan herkesi, vicdan sahibi sorumluları, sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye, boş laf üretmek, seyirci kalmak yerine üzerine düşeni yapmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında, bayramların yüreklerin coşkuyla attığı, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşliğin en samimi şekilde ortaya çıktığı günler olduğunu belirtti.

Ramazan ayı boyunca İslam coğrafyasında özellikle de Gazze'de insanların hayatını kaybettiğine, boynu bükülmüş çocuklar ile evsiz, barksız ve yurtsuz kalan çaresizlerin bayramı bayram gibi kutlama mutluluğundan mahrum kaldığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Sınır komşularımızda ise din iman adına, dine imana sığmayacak işler yapan, kafa kesen, camileri türbeleri yıkan, mal can ve namus tanımayanların açtığı derin yaralarla bayrama girilmektedir. Ortadoğu'da ne yazık ki milyonlarca insanın yaşadığı can korkusu ve geçim sıkıntısı, bayram sevincinin önüne geçmiş bulunmaktadır.

Üzülerek belirtmeliyim ki bizi de derinden etkileyen bu olumsuzluklar nedeniyle ülkemiz ve insanımız buruk bir bayram yaşamaktadır. Bir kez daha İslam coğrafyasında bir an önce akan kanın durması, dökülen gözyaşının dinmesi, huzur ve güvenin hakim olması için başta yaşama hakkı olmak üzere insan hak ve özgürlüklerinden yana olan herkesi, vicdan sahibi sorumluları, sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye, boş laf üretmek, seyirci kalmak yerine üzerine düşeni yapmaya çağırıyorum."

Kılıçdaroğlu, Müslüman'ın Müslüman'a kırdırılmadığı, insanın insana kıymadığı, kul ve yetim hakkının yenmediği, yalanın, riyanın hüküm sürmediği, inancın siyasete alet edilmediği, yoksulluk ve yolsuzluğun olmadığı bir hayatın herkesin en doğal hakkı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"İnanıyorum ki bayramlar ve bayramlaşmalar bu haklarımızı kalıcı bir şekilde elde etmemizin de yolunu açacaktır. Çünkü dahili ve harici her tür sorunları aşacak potansiyel ile birikime sahibiz. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlar, sağlık ve esenlikler dileklerimle sevgilerimi, saygılarımı sunarım."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler