YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kılıçdaroğlu'da BDP'lilerin dokunulmazlığı kaldırılsın istiyor'
'Kılıçdaroğlu'da BDP'lilerin dokunulmazlığı kaldırılsın istiyor'
23 Kasım 2012 18:56
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Kılıçdaroğlu da BDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, görüşmelerinde PKK'lı teröristlerle kucaklaşan BDP'lilerin dokunulmazlıklarını ele aldıklarını söyledi. Destici, Kılıçdaroğlu'nun 'Biz de PKK'lı teröristle kucaklaşan vekillerin dokunulmazlıklarını kaldırmak istiyoruz.' ifadelerini kullandığını bildirdi.

Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan BBP Genel Başkanı Destici, ziyaretlerinde terör suçlarına bulaşmış partilerin kapatılmasını görüştüklerini söyledi.
Yaptığı açıklamada, BDP'nin kapatılması gerektiğini ifade eden Destici, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ne iş yapıyor bilmiyorum. PKK'lı teröristlerle sarmaş dolaş olan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması lazım. CHP'liler de aynı görüşü taşıyorlar. Görüşmemizde, vatandaşların yüzde 98 oranında PKK'lılarla kucaklaşan BDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istediğini belirttik. Kılıçdaroğlu da 'Biz de kaldırmak istiyoruz.' ifadelerini kullandı." diye konuştu.

Destici, görüşmelerinde siyasi partiler ve seçim kanunun değiştirilmesi ile ilgili görüşmeler yaptıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu ile Siyasi Partiler ve Seçim Yasası'nda tespit ettikleri sıkıntıları paylaştığını ifade eden Destici, "Bir seçim sistemi önerisini yaptık. Kendileri bu çalışmadan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler." dedi.

Görüşmelerinde idam cezası konusuna da değindiklerini ifade eden Destici, "Kılıçdaroğlu ilkesel olarak idama karşı olduklarını söyledi. Yaptığımız anayasa çalışmalarında, milletin teröristler için küçük yaşta çocuklara tecavüz ettikten sonra öldürenler için mutlaka idam cezasını öngördüğünü belirttik. Biz bu teklifi daraltmıştık. Kılıçdaroğlu'nun da ilgisini çekti." diye aktardı.

cha

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler