YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: YPG terör örgütü değil
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "YPG'yi terör örgütü olarak değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olarak görüyorum" dedi.
Kılıçdaroğlu: YPG terör örgütü değil
22 Ekim 2014 / 09:10 Güncelleme: 22 Ekim 2014 / 09:25

BasNews.com'da yer alan habere göre; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısının ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencileriyle bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, öğrencilerle sohbetinde, Türkiye’nin IŞİD saldırısı altındaki Kobani’ye Peşmerge güçlerinin geçişlerine izin vermesi ve ABD’nin "YPG’nin terör örgütü olarak görülmediği" yolundaki açıklamasına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, bir öğrencinin “Hükümet Kobani’ye peşmerge geçişine izin verdi. Yine dün ABD, YPG’yi terör örgütü olarak görmediklerimi açıkladı. Financial Times’ın Türkiye’nin Kobani'de u dönüşü yorumuna yol açan bu gelişmeyi siz parti olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, şöyle yanıt verdi:

’"Bizim için YPG terör örgütü değildir. Şimdi bir kere terör örgütü olarak sivillere genç, yaşlı, kadın, erkek demeden öldüren örgütlenmelere biz ‘terör örgütü’ diyoruz. YPG’nin şu ana kadar Türkiye’ye veya kendi halkına yönelik böyle bir uygulaması olmadı. Olursa tabii ona da karşı çıkarız. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler