YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Yoksulluğu yeneceğiz"
Kılıçdaroğlu: "Yoksulluğu yeneceğiz"
11 Mayıs 2015 22:41
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "21'inci yüzyılın Türkiyesinde hiç kimse çıkıp 'ben yoksulum' demeyecek. Yoksulluğu yeneceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Isparta Hükümet Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuştu.

Her CHP'liden önceki seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaş bulmasını isteyen Kılıçdaroğlu, "Ona şunu söyleyin, Bak kardeşim 13 yıl bir iktidara kredi açtık, 13 yılın sonunda nereye geldik? 6 milyon 200 bin işsiz, 17 milyon yoksul, 2 milyon Suriyeli, Suriyelilere harcanan 5,5 milyar dolar para, atama bekleyen 350 bin öğretmen, aylık geliri bin liranın altında kalan 8 milyon emekli..." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, bu tablonun 21'inci yüzyılın Türkiyesine yakışmadığını ifade ederek, bunu hep birlikte değiştireceklerini kaydetti.

"Yoksulluğu yeneceğiz"

"Hortumlardan kesilen" paranın işçiye, memura, emekliye, çiftçiye, esnafa verileceğini vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkede, 21'inci yüzyılın Türkiyesinde hiç kimse çıkıp 'ben yoksulum' demeyecek. Yoksulluğu yeneceğiz" şeklinde konuştu. 

"Bize kurs açtıracaklar"

CHP'den kaynak soran Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Genel Kurulunda açık ve net bir çağrı yaptığını ve Davutoğlu'nu, istediği bir televizyon kanalında uygar iki insan gibi tartışmaya davet ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Emin olun 'kaynak nerede' diye sordukları zaman aklıma şu geldi, ya bu adamlara bir kurs mu açsak, 'devlet nasıl yönetilir' diye. 'Devlet nasıl yönetilir, bütçe nasıl yapılır, nasıl harcanır' diye sonunda bize kurs açtıracaklar" dedi.

Ramazan Bayramı'nda da Kurban Bayramı'nda da emekliye birer maaş ikramiye vereceğiz dedik, sözümüz söz" diyen Kılıçdaroğlu, taşeron işçiliği de kaldıracaklarını söyledi.

Dünyada en pahalı mazotun Türkiye'de satıldığını aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçinin üretebilmesi, kazanabilmesi ve alın terinin karşılığını alabilmesi için mazotu çiftçiye litresi 1,5 liradan vereceklerini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında atama bekleyen öğretmen kavramının kalmayacağını vurgulayarak, atama bekleyen 350 bin öğretmenin oyunu da istedi.

"Yaşanacak bir Türkiye inşa edeceğiz"

Kılıçdaroğlu, partisinin Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada da yaşanacak bir Türkiye inşa edeceklerini söyledi. 

Kılıçdaroğlu, "Sen elmastan, pırlantadan, yakuttan vergiyi sıfırladın, ben de mazottan vergiyi sıfırlıyorum. Aramızda bu kadar fark var. Sen yandaştan yanasın, ben çiftçiden yanayım. Sen köşeyi dönüyorsun, ben emekten, alın terinden yanayım, üreten insandan yanayım" şeklinde konuştu.

 

AA

 // veli
Neynen abd den ithal edecegin bakanlami buna herkes bir yeriyle güler vallaw...
11 Mayıs 2015 23:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler