YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu yine baltayı taşa vurdu!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "sen kim oluyorsun da dershaneleri kaldırıyorsun" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yine ters köşe oldu. CHP'nin seçim beyannamesinde bakın neler yazıyor...
Kılıçdaroğlu yine baltayı taşa vurdu!
28 Kasım 2013 / 09:57 Güncelleme: 28 Kasım 2013 / 10:03

24 TV'de Murat Çiçek moderatörlüğünde yayınlanan Açık Görüş programına; Çözüm Dershaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Maviş ve 19, 20 ve 21'inci dönem Bingöl milletvekilliği yapan Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Vakfı Başkanı Hüsamettin Korkutata konuk oldu.

Programda dershaneler konusu tartışılırken, Murat Çiçek CHP ve MHP'nin 2011 yılına ait seçim beyannamelerini hatırlattı.

Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu, dershanelerin kapatılması konusunda hükümete yüklenmiş, "sen kim oluyorsun da dershaneleri kapatıyorsun" demişti.

Ancak, CHP'nin 2011 yılında seçim beyannamesi olarak dağıttığı evraklarda "dershanelerin öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği" söyleniyor ve "dershanelerin kaldırılacağı" vaadediliyor.

Öte yandan, MHP'nin seçim beyannamesinde de yine dershanelerin özel okullara dönüştürüleceği yazıyor.

MHP'nin seçim beyannamesindeki ilgili kısım

Sınav sistemleri örgün eğitim programlarına paralel hale getirilecek. Dershanelerin, ilk ve ortaöğretim kurumlarının işlevlerini üstlenmesi önlenecektir. Dershanelerin özel okullara dönüşmesi teşvik edilecektir.

CHP'nin seçim beyannamesindeki ilgili kısım

Dershanelerin, öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği araştırmalarla doğrulanmıştır. Bu nedenle ülkemizde dershane gerçeğine ciddi bir çözüm getirmek ve dershaneleri eğitimin gündeminden çıkarmak gerekmektedir.

 

STARGAZETE.COM

Türkiyede siyaset yok
 // Kemal
Türkiyede "ciddi" anlamda siyaset yapılmıyor. O yüzden halk da bu insanları "ciddiye" almıyor, zira kendileri "ciddi" değiller. Söylemler tamamen duygusal bugün ak denilene yarın menfaat icabı kara denir ve maksat muhalafet olsun, işte Türkiye'de siyasetin özeti bu. ...
28 Kasım 2013 Perşembe 10:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler