YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Yenikapı mitingine katılıyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazar günü Yenikapı'da gerçekleştirilecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılacağı açıklandı.
Kılıçdaroğlu Yenikapı mitingine katılıyor
05 Ağustos 2016 / 12:55 Güncelleme: 05 Ağustos 2016 / 14:40

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 7 Ağustos'ta İstanbul Yenikapı'da yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılacağını bildirdi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde olağanüstü toplandı.

Böke, toplantının ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde CHP'li milletvekilleri hangi gerekçeyle TBMM'de bulunduysa, aynı gerekçelerle 7 Ağustos'ta yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılacaklarını belirtti.

Milletvekilleri, il başkanı ve grup başkanvekilleriyle mitinge katılacaklarını ifade eden Böke, şunları kaydetti:

"Kamuoyunun yaptığı çağrılar dikkate alınarak bugün MYK'mız detaylı bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirmeler sonucunda, Sayın Genel Başkanımızın mitinge katılmasına karar verilmiştir. Demokrasiye olan bağlılığımız, hukukun üstünlüğüne olan ihtiyaç ve inancımız, şehitlerimize duyduğumuz sonsuz saygı sebebiyle verdiğimiz kararlarda, kararlılığımız devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımız ayrıca birazdan Sayın Başbakanı arayarak, kararla ilgili görüşlerini kendisiyle detaylı biçimde paylaşacaktır."

 

AA

 // Rasim DUMAN
Kiymetli kardeslerim, su andan itibaren "tenkidi" birakalim. Hic olmazsa, miting bitene kadar. Ortaya cikmis olan su "milli" atmosferi zehirleyecek soz ve tavirlardan uzak duralim ne olur. Particiligi sonra gene yapariz....
05 Ağustos 2016 14:23
lütfetmiş
 // Levent KORKMAZ
Lütfetmiş beyfendi, adı demokrasi ve şehitler mitingi olan ve türk bayrağı dışında bir bayrağın bulunmayacağı mitinge katılmaya son anda karar verdi demek. Vatana millete bir gram faydası olmaz bunların. Uyuzlar...
05 Ağustos 2016 Cuma 13:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler