YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Yalancıdan Başbakan olmaz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Kılıçdaroğlu: "Yalancıdan Başbakan olmaz"
18 Şubat 2014 / 14:45 Güncelleme: 18 Şubat 2014 / 14:50

Gezi olayları sırasında Kabataş'ta başörtülü bir kadına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla ilgili ortaya çıkan görüntülerle ilgili değerlendirme yapan Kılıçdaroğlu, "Yalancıdan Başbakan olmaz" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları:

"Öyle bir şey olduysa bunu yapan insan değildir"

Hepimiz kadınlara saygı duyarız. Kadın en değerli varlıktır. Hz Muhammed cennet anaların ayaklarının altındadır, diyor. Kocaman adamken bile ben başımı annemin dizine koyardım. Bu kadar güzel bir güven…

Bir yalan söylendi. Kabataş iskelesinde. Yalanı söyleyen Erdoğan, dövdüler diyor. 8 ay önce söyledi. Çıktım bu grup toplantısında eğer bir kadına söylendiği gibi bir muamele yapılmışsa üstelik çocuğuyla beraber… Onu yapanlar insan değildir, derhal cezalandırılmaları gerekir dedim.

Eğer bu böyle değilse o zaman Başbakan yalan söylüyor dedim. Benim bu konuşmalarımdan sonra bulmaları lazım. Üstelik mobese kameraları var, ‘üzerleri çıplak elleri deri eldivenli 70-100 kadar adamın ortasında kaldım. Yüzlerce binlerce kişinin her gün geçtiği iskelede. Dövüyorlar, idrarlarını yapıyorlar ve ondan sonra bu kadın kendisine geldikten sonra gidip çocuğunu buluyor…

Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum böyle bir olay olduğunda orada bulan birisi 'kadına böyle saldırılır mı' der mi? Der. Yapanlar insan değildir, ben bunu da söyledim. Bu konuşmadan sonra Başbakan danışmanı apar topar emniyete gidiyor, bir şey bulmaları lazım. Emniyete büyük baskılar yapılıyor. Ortada bir şey yok. Binlerce kişinin geçtiği bir yer. Ve sonra bir TV kanalımız olağanüstü bir habercilik başarısıyla görüntüleri buluyor ve yayınlıyor. Şimdi ben size saniye saniye ne olduğunu anlatacağım.

1 haziran 2013, 19.33 güvenlik harekat merkezinin önünden bu kadın geçiyor. 19.35 iskele ile güvenlik harekatı merkezi arasından geçiyıor. İki dakika sonra şehir hatları iskelesi önünde bekliyor. 19.43 Kabataş tramvay durağı ılıkşlar merkezinde bekliyor, bir dakika sonra da eşiyle beraber aylıyor. Ne kavga ne gürültü hiçbir şey yok.

"Başörtülü kardeşlerime sesleniyorum" 

Bir Başbakan düşünün olmayan bir olayı, başörtülü bacımı yerlerde sürüklediler diye halkı tahrik ediyor. Ben halkımı kutluyorum, bu yalancıya inanıp galeyana gelmedikleri için. Bütün başörtülü kardeşlerime sesleniyorum. Artık sizin başörtünüz siyasetin dışında kalsın. İstediğiniz kıyafeti giyin ama hiçbir zaman bunu gündeme getirmedim. Ama birileri senin başörtünü kullandı.

"Utan utan, boyundan utan"

Buradan o yalancıya sesleniyorum; kadının başörtüsü senin yolsuzluğunu örtemez. Bu halkı kin ve düşmanlığa kışkırtmaktır. Sen başbakansın, huzur getirmelisin Türkiye’ye. Ortada böyle bir şey yok, olsa hep beraber üzerine gidelim. Bir tanık çıkmamış. Polis orada bulunanların tek tek kimliklerini tespit etmiş. Ne diyor görüntüler öyle diyor ama ortada bir rapor var… Ne zaman rapor? Beş gün sonra rapor. Nerede kızarma var? Üst dizin iç tarafında var. Hani dövülmüştü, yerde sürüklenmişti? Üst tarafı çıplak 100 kişi… Allah aşkına kim görmez bunu, bir tane görgü tanığı yok. Şimdi hala diyor ki; başörütülü bacımı sürüklediler. Utan utan boyundan utan. Asıl başörtülü kardeşime nerede hakaret ettiler biliyor musun? Gezi olaylarında. Başörtülü bir kardeşimizi tokatladılar, hiç sesin çıktı mı?

"Bunu yapan adam ülkeyi yönetiyor"

1998 yılında sanat müziği sanatçısı Sevim Tanürek trafik kazası sonucu hastanede vefat etti. O dönem ilk raporda sekizde üç oranında yaya kusurludur denildi. Arabayı kim kullanıyordu? Başbakan’ın oğlu Burak Erdoğan. Sevim Tanürek hayatını kaybedince ölüm olayı olduğu için savcı yeni bir iddianame hazırlandı dava açıldı. Burak Erdoğan mahkemeye gitmedi. Çünkü İngiltere’ye dil öğrenmeye gitmişti. Mahkeme daha sonra ne hikmetse Adli Tıp’tan bir rapor daha istedi ve o raporda 8 de 8 yaya kusurludur denildi. O raporu veren heyetin başkanı daha sonra Türkiye Denizcilik İşletmelerine genel müdür olarak atandı.

Bunu yapan adam bu ülkeyi yönetiyor şimdi. Siz eğer hala bu gerçekleri görmüyorsanız yalan ve ahlaksızlık üzerin inşa edilen siyaset anlayışını içinize sindiriyorsanız gidip AKP’ye oy verin. Siyasetçi halkına yalan söylemesin diyorsanız adresi, yeri belli. O adres CHP’dir.

"Anayasanın gereğini yapacaksınız"

Gazetelerde bugün okuduk. Cumhurbaşkanı yasaları onaylamaya hazırlanıyormuş. Kendisine sorulunca ne demişti “görevdeyim” demişti. Eğer sayın cumhurbaşkanı siz görevdeyseniz anayasanın gereğini yapacaksınız. Güçler ayrılığı ilkesini koruyacaksınız. Bunu yapmıyorsanız “ben görevdeyim” demeyeceksiniz. Ben birinin emrindeyim diyeceksiniz. Fezlekeler geldi bakanlarla ilgili olarak ve fezlekeler geri gönderildi.  HSYK’yı düzenleyecekler sansür getirecekler yolsuzluk dosyalarını engellemek için.

Peki o fezlekelerde ne vardı? Zafer Çağlayan. 28 kez toplam 52 milyon dolar rüşvet almaktan hakkında iddianame var. Muammer Güler. 10 kez toplam 10 milyon dolar. Egemen Bağış.. İçlerinde en mütevazı olan o… Ötekilere paraları çuvalla götürürlerken ona çikolata kutusunda götürmüşler…  3 kez 1,5 milyon dolar. 17 Aralık’tan bu yana ağzından bir kez yolsuzluk lafı düşmedi. İçlerinden biri “Başbakan öyle istedi” dedi. Yani yolsuzlukların kaynağını söyledi.

"Sorularıma cevap ver"

Bugün çıktı ne dedi? “Her soruya verilecek cevabımız var” dedi. Eğer ahlaklı bir adamsan, adam gibi adamsan,  kul hakkı yemediğini kabul ediyorsan bu sorularıma cevap ver.

1- Bir bakana 700 bin liralık saati paralele devlet mi verdi?

2- Ayakkabı kutusundaki 4,5 milyon doları paralel devleti mi koydu?

3- Bakanların çocukların yatak odalarına senin boyunda kasaları paralel devlet mi koydu?

4- O kasaların içindeki milyon dolarları Euroları paralel devlet mi yerleştirdi?

5- Yatak odalarındaki para sayma makinelerini paralel devlet mi oraya koydu?

6- Ailece Zarrab’ın uçağına binip Umre’ye sizi paralel devlet mi götürdü?

7- 4 bakan adı yolsuzluğa bulaşınca istifa ettiler o 4 bakanı paralel devlet mi istifa ettirdi?

8- Senin lehine deklarasyon imzalanmasını paralel devlet mi istedi.

9- Kendine özel medya oluşturmak için bir havuz oluşturdun. 630 milyon dolarlık havuzu paralel devlet mi oluşturdu?

10- Oğlun Türgev diye bir vakıf kurdu. O vakfı paralele devlet mi kurdurdu?

11- İki villaya valiyi satmanı senden paralele devlet mi istedi?

naletmişin görevi..
 // ibrahim çelikoğlu
CHP başkanlığına seçildiği zamanı hatırlıyalım.Frat ve Gökçek'ile tartışmalarınıda gözümüzden geçirelim.Ekemeği yalan,katığı yalan,çıkardığı koca yalan.Yalan ile taraftar oluşturup,milleti sokakjlara dökende bu.Seçimler yaklaşırken milletin kafasını karıştırmak ve haksız yere oy toplamak.Halbuki politikaya soyunan birisi,seçimlere şeffaf girmesi lazım,elzemdir.Milleti kandırıp oyunu yalan ile toparlamak isteyenden daha kötüsü olurmu??Devletin içişlerine yabancı güçleri dahil edip tehlikeli bir ...
18 Şubat 2014 Salı 18:29
yalankıran
 // fethibüyüksoylu
k.kılıçtaroğlu çok doğru söylüyor kendi başbakan olamayacağı için kendine yakıştırmış bu sözü kişiyi nasıl bilirsin kendim ğibi demişler tam chp ğenel başkanı için uyarlanmış bir söz bizler sizin zihniyetinizin yokluk ve yasak günlerini unutmadık 20 yaş civarını kandırabilirsiniz ama biz sizin zihniyetinizi çok iyi biliyoruz 9 köylüye bir siğara içirtme düşüncesi ekmek karne ğeris hikaye sizin iktidar olma devriniz ğeçti artık bu halk bu kadar refah seviyesini gördükten sonra iktidarı unutun....
18 Şubat 2014 Salı 15:24
YALANCI
 // DAĞLAR DAĞLAR
Daha dün gibi hatırlıyorum. Akşam kendileri CHP genel başkanlığına aday olmayacam demişti...
Sabah aday oldu...
Şimdi de genel başkanlık yapıyor......
18 Şubat 2014 Salı 15:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler