YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'le ilgili bomba iddia
Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'le ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın kasedinin çıkmasına 10 gün kala Gürsel Tekin'i Almanya'ya gönderdi ve kesetle ilgili bilgi aldı.
Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'le ilgili bomba iddia
20 Ağustos 2014 / 09:08 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 09:19

Almanya'nın kulakları CHP'ye uzandı. İddiaya göre dinlemeleri basından beri bilen Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'i Frankfurt'a yolladı. Tekin, Kempinski Otel'de 3 BND ajanıyla görüsme yaptı. Alman casuslardan Baykal'ın kasedi olduğu bilgisini aldı. Ardından durumu genel baskanına anlattı. Baykal'ı koltuğundan eden görüntüler de birkaç gün sonra Kılıçdaroğlu ve Tekin'e ulaştırıldı.

Türkiye, paralel ihanet çetesinin dinlemeleriyle sarsılırken yeni bir casusluk skandalı daha ortaya çıktı. Almanya'nın paralel örgütle birlikte aynı anda Türkiye'yi dinlemeye aldığı anlaşıldı. İki ülke arasında diplomatik krize yol açan dinleme skandalına, CHP de karıştı. TAKVİM'in edindiği bilgilere göre Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı seçilmeden önce Almanya'ya gitti. Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) ajanlarıyla iki kez bir araya geldi. Türkiye'nin dinlendiğini öğrendi. Seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da dinlendiği Kılıçdaroğlu'na iletildi. Hatta Kemal bey, A.K. adlı bir Tuncelili aracılığıyla iddiayı teyit ettirdi. Ancak hükümete hiçbir bilgi vermedi. İşte Kılıçdaroğlu ile BND arasındaki bu birlikteliğe, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de eklendi.

Tuncelili A.K. yine devrede

Takvim'e ulaşan bilgilere göre Kılıçdaroğlu, 2010'da Deniz Baykal'a yönelik kasedin deşifre olmasından 10 gün önce Gürsel Tekin'e talimat verdi. Tekin, Kılıçdaroğlu'nun emri ile Almanya'nın Frankfurt kentine gitti. Burada kendisini Tuncelili A.K. karşıladı. İkili ardından Kempinski Otel'e geçip BND'de görevli ajanlarla bir araya geldi. Tekin'e burada Deniz Baykal'la ilgili kasedin bilgisi verildi. Söz konusu bilgiyi alan Tekin, hemen Ankara'ya döndü. Konuyu Kılıçdaroğlu'na iletti. Baykal'ın şok görüntülerinin yer aldığı kaset de 10 gün sonra A.K. tarafından Ankara'ya götürüldü. Kılıçdaroğlu ve Tekin kasedi izledi. Ancak ne Baykal'a ne de güvenlik görevlilerine haber vermedi.

Ankara'da izlediler...

İşte Almanya ve Ankara arasında inanılmaz bir trafikle yayına servis edilen şantaj kasedi, 10 Mayıs 2010 tarihinde internete düştü. Bu şok gelişme hem gündemi hem de CHP'yi sarstı. Deniz Baykal, genel başkanlık görevinden istifa etti. Bir süre sonra da CHP, kongreye gitti. Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık koltuğuna otururken Gürsel Tekin de yardımcısı olarak görevlendirildi. Şimdi cevap bekleyen soru şu? BND ajanları Baykal'la ilgili kasedi paralel yapıdan mı aldı...

Alman yönetimi biliyor

BND'nin eski başkanı Hans-Georg Wieck, dinlemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. BND'ye talimatın Alman hükümeti tarafından verildiğini söyledi. "Bence bu kararın alınmasında iç siyasi aktörler etkili oldu" dedi.

Vizeyi aldı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in ortasında yer aldığı iddialar, bununla da bitmedi. İddiaya göre CHP ve BND arasındaki bu görüşmeler, Alman hükümetinin bilgisi dahilindeydi. Bunun için Alman Konsoloslukları Tekin ve bütün ailesine 5 yıllık Schengen Vizesi verdi.

İstanbul'daki buluşma

Gürsel Tekin'in Almanya seyahati bununla sınırlı kalmadı. Zira Tekin, 2011'deki genel seçimlerden önce de Almanya'ya gidip BND ajanlarıyla görüştü. Tekin ve ajanların sonraki buluşma adresi ise çok ilginçti. İddiaya göre CHP Genel Başkan Yardımcısı, 2011'deki seçimlerden sonra İstanbul'daki 5 yıldızlı bir otelde BND ajanları ile bir araya geldi. Yani Kılıçdaroğlu ve Tekin, hem Türkiye'yi hem de Başbakan Erdoğan'ı dinlediğini biliyordu. Ancak bu bilgi hiçbir kolluk kuvvetiyle paylaşılmadı.

İşte dinleme üssü

1-269.jpg

Gürsel Tekin, BND ajanlarıyla Frankfurt'taki Kempinski Hotel Gravenbruch'ta buluştu. Söz konusu otel, Frankfurt Havaalanı'na yakın bir noktada yer alıyor.

2-098.jpg

terbiyesizler
 // ugur
Gürsel bey ve kemal beye guvenimiz tamdır yediği kabı pisletmezler her zaman medya oyunlari bunlar takvim gazetesini bir kez daha kınıyorum yaziklar olsun !...
20 Ağustos 2014 Çarşamba 10:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler