YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Umarım toplum bu gerginlikten kurtulur
Kılıçdaroğlu: Umarım toplum bu gerginlikten kurtulur
31 Mart 2016 16:08
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yarın görülecek duruşmasına ilişkin, "Umarım yargı tekrar Anayasa Mahkemesinin kararına uygun olarak kararını verir ve toplum bu gerginlikten kurtulmuş olur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ün yarın görülecek duruşmasına ilişkin, "Umarım yargı tekrar Anayasa Mahkemesinin kararına uygun olarak kararını verir ve toplum bu gerginlikten kurtulmuş olur" dedi. 

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflar yayınladıkları gerekçesiyle Dündar ve Gül hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın yarın yapılacak ikinci duruşması öncesinde değerlendirmede bulundu.

Anayasa Mahkemesinin güzel bir karar vererek, toplumda oluşan gerginliği sonlandırdığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Yerel mahkeme de bu karara uydu ve dolayısıyla yargı kendi içerisinde bir sorunu çözmüş oldu. 

Şimdi olay yeniden görüşülüyor, umarım yargı tekrar Anayasa Mahkemesinin kararına uygun olarak kararını verir ve toplum bu gerginlikten kurtulmuş olur." dedi.


AA

defol
 // vurucu
Adamım diye piyasada geziyorsun değil mi boyun posundan utan adi herif...
31 Mart 2016 19:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler