YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, UEFA'yı eleştirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lice'deki olaylara ilişkin, "Suçluyu hemen buldular zaten. Yargıya gerek yok, savcıya gerek yok, hakime gerek yok. Suçlu bulunmuştur, cezasını çekecektir" değerlendirmesinde bulundu.
Kılıçdaroğlu, UEFA'yı eleştirdi
02 Temmuz 2013 / 14:28 Güncelleme: 02 Temmuz 2013 / 15:44

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin Lice'deki olaylara ilişkin sorusunu yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Suçluyu hemen buldular zaten. Yargıya gerek yok, savcıya gerek yok, hakime gerek yok. Suçlu bulunmuştur, cezasını çekecektir. Orada bir insan öldü, o insan bizim insanımız değil mi Nasıl öldü Böyle bir anlayış olabilir mi Hem barış isteyeceksiniz insanlar öldürülecek, bunun bir faili olacak herhalde. Siz onu görmezlikten gelirseniz cinayeti meşrulaştırmış olursunuz. Ortada bir cinayet var."

UEFA'yı eleştirdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a ceza veren UEFA’yı eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, "UEFA’ya sesleniyorum, bu kararlarla siz Türk sporunu cezalandıramazsınız. Türkiye’de demokrasinin olmadığını öğrenemediniz mi siz? Bu mahkemelerin siyasi otoritenin sopası olduğunu öğrenemediniz mi siz? Bu mahkemelerin kararını esas alarak karar vermiş beyefendiler. Bunlar sahte delil üretmiyorlar mı? Yanlış yapıyorsunuz. Binlerce milyonlarca insan bunun yanlış olduğunu kabul ediyor" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler