YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Türkiye'yi Suriye'ye sokarsa..."
Kılıçdaroğlu: "Türkiye'yi Suriye'ye sokarsa..."
27 Mart 2014 19:45
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Şimdi yeni ses kayıtları düştü. Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde, yerel seçimlerde Adana'da belediye başkanlıklarını kazanacaklarına güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

CHP iktidara geldiğinde bunların hesabının sorulacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Ama siz meraklanmayın. CHP iktidarının ayak sesleri artık geliyor, ilk sınavı önce yerel yönetimlerde vereceğiz, sonra genel seçimler olacak. Göreceksiniz, bu ülkeden kaçacak. Ben yerini söyledim, Ömer El Beşir'in yanına kaçacak. O da yolsuzluk yapıyor, o da insanları öldürüyor, katliam yapıyor. Size sözüm, Adana'ya sözüm, Türkiye'ye sözüm, nereye kaçarsa kaçsın, bulup, getireceğim ve hesabını soracağım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Suriye'deki iç savaşa da dikkat çekerek, "Suriye olayını biliyorsunuz. Kardeşi kardeşe kırdırıyor, eline silah veriyor, 'git kardeşini öldür' diyor. Şimdi yeni ses kayıtları düştü, başçalanın sesini merak ediyorum ne diyecek acaba? Şuradan söylüyorum, Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar. Eğer sen Suriye'ye asker göndereceksen paraları istifleyen Bilal oğlanı gönder gitsin oraya. Bilal'i gönderir mi? Bilal'i parayı istiflemeye gönderir. Bilal askerlik yapmadı ki zaten" diye konuştu.

Youtube'a erişim engeli

Konuşması sırasında eline ulaşan notu okuyan Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi youtube'a erişim engeli getirildiğini belirtti.

Başbakan'ın, getirdiği yasakların hesabını vereceğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Arkadaşlar bir not getirdi. Youtube'a erişim engellenmiş. Buradan başçalana söylüyorum. İstediğin kadar engel getir. Kenan Evren de getirdi, görüyorsunuz sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin."

En mahrem bilgiler rahatlıkla sızıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tarsus ilçesindeki mitingde, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Devlet dediğimiz kurum ayaklar altına alınmış durumda. Devletin en mahrem bilgileri rahatlıkla dışarı sızabiliyor" dedi.

 

misafir
 // yeni günes dogacak
yamuk vatan hayinin sen tam vatan düsmanisin düsman bile yapmaz utanmaz adam disariya calisan casuz. senden ne hayir gelir türkiyeye kendine hayiri gelirmiyor 1938 den 2002 ye kadar ayini seyler yapiyorsunuz insallah sizler büyük belayayi bulacaksin yeter artik 30 marta batakliga gömüleceksiniz *.........
27 Mart 2014 Perşembe 20:28
20:07
 // İstilal mücadelesi bu
Millet artık gerçekleri görmeli tc devletine karşı uluslar arası güçler ve içerideki maşaları savaş açmış durumda milli güvenligimiz tehdit altında devletin yanında olması gereken kişiler meydanlarda bakın neler konuşuyor. Artık uyanma zamanı geldi....
27 Mart 2014 20:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler