YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Topal ördek hükümeti
Kılıçdaroğlu: Topal ördek hükümeti
23 Aralık 2013 19:40
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul merkezli operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin kendi tarihinde, Osmanlı dahil, böyle bir operasyonla, "yüzsüzlükle" karşılaşmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yolsuzlukları savunan bir Başbakanla karşı karşıyayız. O nedenle hükümetinin de meşruiyeti yoktur. Bu hükümet artık topal ördek hükümetidir" ifadesini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Sayıştay raporlarının neden TBMM'ye gelmediği, bununla ilgili niçin bir düzenleme yapıldığı" sorularını yönelten Kılıçdaroğlu, özetle şunları ifade etti:

"Defalarca, 'Sayın Başbakan, çık şu kürsüye, ben kul hakkı yemedim de' diye çağrı yaptım. Çıkabildin mi kürsüye? 'Kul hakkı yemedim' diyebildin mi? 'Hortumları kestik' diyorsun. Peki o hortumlar AK Parti Genel Merkezi ile Bakanlar Kuruluna ve yandaşlara bağlandı mı, bağlanmadı mı? Polis ve savcı raporlarına bakarak doğru cevap ver buna. Çünkü, o hortumlardan oluk oluk dolarlar, avrolar akıyor. Yani çapı çok büyük bu hortumların, saklayamazsın artık. Yolsuzluk, kirli siyasetçi, kirli bürokrat ve kirli işadamıyla yapılır. Biz buna şeytan üçgeni diyoruz. İktidarınızda bu şeytan üçgeni tamam. Peki, şeytan üçgenini yöneten şeytan kim? Sen biliyor musun? Bildiğin için mi korkuyorsun, panikliyorsun?"
"Operasyonda adı geçen bakanların kırmızı plakalarla gezdiğini, oğlunu sorgulayan polisi, adı dosyada yazılı bakanın görevden aldığını" savunan Kılıçdaroğlu, "Bırakalım hukuk devletini, evrensel hukuku, bunun edep ile haya ile insanların alnında bulunan ar damarıyla izahı mümkün müdür?" diye sordu.

Adli Kolluk Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği eleştiren Kılıçdaroğlu, artık yolsuzluk operasyonunun önceden hırsızlara, rüşvetçilere haber verileceğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu, "Peki, soruyorum, operasyon bilgilerini vermek suç değil midir? Hırsıza önceden bilgi verilir mi? 'Geleceğim hazırlığını yap' denilir mi?" ifadesini kullandı.
Başbakan Erdoğan'ın operasyonu "tuzak" olarak nitelendirdiğini, çeteden bahsettiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, "Peki, sen 11 yıldan beri Başbakan değil misin? Senin hükümetin 11 yıldan beri bu devleti yönetmiyor mu? Ucu sana dokununca mı çete aklına geldi? 11 yıldır iktidardasın. Başbakansın. Bütün istihbarat örgütleri, bürokrasi emrinde, nasıl olur da 11 yıldır çetenin farkına varmadın?" görüşünü savundu.

Bazı gazetelerde "Büyük patron"dan söz edildiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Takke düştü, kel göründü. Artık cambaza bak cambaza diye ne kendini, ne bakanlarını, ne de çocuklarını gözlerden gizleyebiliyor, hukuktan kaçırabiliyorsun. Çünkü, mızrak artık çuvala sığmıyor" ifadesini kullandı.

 

AA

"Geçici Sarıgül Emanetçisi" Sırttan Vurma Uzmanı Kemal'im
 // Mühr-ü Süleyman
Baykal'ın deyimiyle, Sarıgül'ün HAÇLI ZİHNİYETLİ AĞABABALARI onu deviremedi.
2005 Kurultayı, Baykal'ın ağır hakaretleri, senin delice alkışların, Baykal'a yaranmak için hazırladığın "Sarıgül Yolsuzluk Klasörü"
Baykal satmadığı için, DIŞ GÜÇLERe CHP'yi satabilecek GEÇİCİ DOLGUydun
İspat mı? CHP'yi Sarıgül'e en kısa sürede teslim etme de göreyim seni
Önce senin gibi birini Gn Bşk Yrd yapan Baykal'ı kalleşçe sırtından vurdun, sattın, sonrada Baykal'a karşı akıl hocan Sav'ı
Şimdi s...
23 Aralık 2013 Pazartesi 21:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler