YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Tatile değil sandığa gidin
Kılıçdaroğlu: Tatile değil sandığa gidin
24 Ekim 2015 09:30
Kemal Kılıçdaroğlu, oy vermek için sandığa gitmek yerine tatile giden seçmenini uyardı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimleri öncesi 30 Ekim gününün de idari tatil ilan edilmesi nedeniyle seçmenlere, “Ülkede işler iyi gitmiyor, benim de demokrasiye katkım olsun diye düşünüyorsanız tatile değil sandığa gidin” çağrısında bulundu.

“(30 Ekim tatili) Alınan karar ne olursa olsun Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünenler tatillerine devam edebilirler. ‘Türkiye, iyiye gitmiyor, bu işin düzelmesi lazım, Türkiye’nin sağlıklı bir zemine oturması için benim de demokrasiye katkım olsun’ diye düşünenler ise sandığa gidip oyunu kullanmalı.

"HER ZAMAN TATİL YAPILABİLİR"

İsteyen her zaman tatil yapabilir ama 1 Kasım’da ülkemizin geleceğini oylayacağız. Bütün vatandaşlarımızın bu yüzden sandığa gitmesini istiyoruz.

"'CHP'NİN SEÇMENİ TATİLE GİDER' DÜŞÜNCESİNDELER"

Tatil kararı alanlar, ‘CHP seçmeni tatile gider, keyfine düşkündür, ülke batmış umurunda değil, biz tatil imkanı sağlayalım, CHP az oy alsın’ düşüncesindeler. Böyle bir algıları var ama gerçekler öyle değil. Vatandaşlarımızın duyarlılığına güveniyorum.

AKP, dünya dengelerini iyi okuyamadı. O kadar ağır fatura çıktı ki, turist gelmiyor, mal ihraç edemiyoruz, kaldı ki terör ithal ettik, ihracat bitti, işsizlik arttı. Üstüne bir de 2 milyonun üzerinde Suriyeli Türkiye’ye geldi. Yanlış politikanın faturasını 78 milyon vatandaş ödüyor. Daha acı olanı ise bu faturanın gelecek kuşaklara yansıması riski var.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler