YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Taraf’a sahip çıktı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 'Suç duyurusunda bulunulması, iktidarın halktan gizlediği bazı gerçeklerin halk tarafından öğrenilmesini engellemeye yöneliktir' dedi.
Kılıçdaroğlu Taraf’a sahip çıktı
07 Aralık 2013 / 00:18 Güncelleme: 07 Aralık 2013 / 10:29

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eski Bakanlardan Mehmet Gölhan’ın Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine katıldı.

Cenaze töreninin ardından Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Taraf Gazetesi’ne yönelik üç devlet kurumunun aynı anda suç duyurusunda bulunması ve yayınlanan haberlerle ilgili hem Mehmet Baransu hem de Taraf Gazetesi’ne yönelik soruşturma başlatılmasıyla ilgili sorusuna, “Gazetelerin ve gazetecilerin özgürlüğünü sınırlarsanız, halkın haber alma hakkını sınırlamış olursunuz. Taraf önemli bir gazete yayın yapıyor.

Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz gazetecilerin özgürce yayın yapması demokrasinin temel koşullarından birisidir. Buna herkesin özen göstermesi lazım.

Suç duyurusunda bulunulması, iktidarın halktan gizlediği bazı gerçeklerin halk tarafından öğrenilmesini engellemeye yöneliktir. O açıdan doğru bulmuyoruz” cevabını verdi.Demokratikleşme paketi ile Abdullah Öcalan’a siyasetin yolunun açıldığı sorusu üzerine ise Kılıçdaroğlu, o paketi görmesi gerektiğini kaydetti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler