YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Tahliye edeceklerini söylemiştik"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık soruşturmasında 5 kişinin tahliye kararına ilişkin, "Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar" dedi.
Kılıçdaroğlu: "Tahliye edeceklerini söylemiştik"
01 Mart 2014 / 07:04 Güncelleme: 01 Mart 2014 / 07:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 17 Aralık soruşturmasında tutuklanan 5 kişinin daha tahliye edilmesi kararına ilişkin, "Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin mitingine katılmak için geldiği Çanakkale'de, havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesinin, iş adamı Reza Zarrab, eski bakan çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, Hikmet Tuner ve Özgür Özdemir'in tahliyelerine ilişkin kararını değerlendirdi.

Buna ilişkin öngörülerini daha önce beyan ettiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

"Gün, helal süt emmişlerin iktidara taşınma günüdür"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, bazı kişilerin "Yasaklarla, yolsuzlukla mücadele edeceğim" diyen bir partiye oy verdiğini ama şimdi "halk için değil cebi için çalışan bir iktidarla" karşı karşıya kaldıklarını ileri sürdü.

Hep beraber düşünmek gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Söz verdim, bir daha bu adama 'başbakan' demeyeceğim. Her şeyi görüyorsunuz, bütün dünyanın gözü önünde oluyor, Amerika'dan Japonya'ya kadar herkes ülkede olanı biteni görüyor. Onlarca ses kaydı yayınlandı, hiçbirisine 'Sahte değil' demediler. Ne zamanki kendinin ses kayıtları çıktı, başladı. 'Efendim bu yalandır'. Sen yalan söylüyorsun başçalan" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler