YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Sosyal yardımları kesmeyeceğiz
Kılıçdaroğlu: Sosyal yardımları kesmeyeceğiz
31 Mayıs 2015 18:58
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde sosyal yardımların hiçbirisini kesmeyeceklerini, tam tersine yardımları en az iki katına çıkaracaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Allah'ın izniyle Başbakan olup, Türkiye'nin sorunlarını çözeceğini belirterek, kararlılıkla adım adım iktidara yürüdüklerini vurguladı.

Eskişehir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıçdaroğlu, "Eskişehir ile bütün Türkiye gurur duyuyor. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'i yaşanacak bir kent haline getirdi. Eskişehir'i bir dünya markası haline getiren Yılmaz Hocamız. O nedenle onunla ne kadar övünsek azdır. Diyorlar ya 'CHP ne yaptı?', ne yaptığımızı görmek istiyorsan gel Eskişehir'e kardeşim, görürsün ne yaptığımızı" diye konuştu.

'Sosyal yardımların hiçbirisini kesmeyeceğiz'

"CHP, iktidara gelirse sosyal yardımları kesecek" diye bir propagandanın yapıldığını anlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Niye keselim? 77 milyon yurttaşım duysun. Asla sosyal yardımların hiçbirisini kesmeyeceğiz, tam tersine CHP iktidarında sosyal yardımları en az iki katına çıkartacağız."

"CHP iktidarında hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz"

Bülent Ecevit'in "Ne ezen, ne ezilen. İnsanca hakça bir düzen" sözünü anımsatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"İnsanca ve hakça bir düzeni kuracağız. CHP iktidarında hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. İnancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun, bütün vatandaşlarımı kucaklayacağım. Yeni bir anlayışı siyasete getireceğim herkesi kucaklayan. Bu ülkede bahar estireceğim, bu ülkeye bereketi getireceğim. Aç ve açıkta kimsenin kalmaması için mücadele edeceğiz. Her evde bereket, her evde huzur olacak. Hiçbir vatandaşımı 'sen bizim partiden değilsin' diye suçlamayacağım, ötekileştirmeyeceğim, 77 milyonu baş tacı yapacağım."

"Hiç kimsenin yaşam tarzıyla uğraşmayacağız"

"CHP iktidara gelirse herkesin yaşam tarzıyla uğraşacak" şeklinde propaganda yapıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyeceklerini belirtti. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"77 milyon yurttaşım duysun, Mısır'daki sağır sultan da duysun. Kılıçdaroğlu olarak, Türkiye'ye sesleniyorum, tüm mütedeyyin kardeşlerime sesleniyorum. Hiç kimsenin yaşam tarzıyla uğraşmayacağız. Hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyeceğiz. "

 

AA

 // koc
Senin ssk daki sicilin bozuk milleti gecmişte irtica diye kandırdınız şimdide bütün memleket düşmanlarıyla ortaklık yapıyorsunuz senin sözüne nasıl inanalım...
31 Mayıs 2015 20:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler