YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu skandal sözlere sahip çıktı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz darbe girişimi hakkında sarf ettiği sözler için işlem başlatılmayacağını açıkladı.
Kılıçdaroğlu skandal sözlere sahip çıktı
12 Ağustos 2017 / 14:00 Güncelleme: 12 Ağustos 2017 / 14:07

CHP'li Mustafa Akaydın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bazı iddialarda bulunmuş ve "O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum." şeklinde bir açıklama yaparak tepki toplamıştı.

KILÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARINA YER VERDİ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarına yer verdi.

"HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMAYACAK"

Kılıçdaroğlu, "(CHP Milletvekili Mustafa Akaydın’ın açıklamaları) Antalya milletvekilimizin konuşmalarını da çarptırıyorlar. Antalya milletvekilimiz, ‘250 kişiyi neden alanlara sürüyorsunuz, devletin güvenlik güçleri yok muydu’ diyor. ‘Darbeden bazılarının haberi vardı ona rağmen siz darbecilere karşı niye halkı ileri sürüyorsunuz’ dedi.

Bunda yanlış olan bir şey yoktur. Sizin kitabınızda da var, ‘Başbakan 22.20’de MİT Müsteşarı’nı arıyor normal çalışıyoruz’ diyor. Bütün bunların sorgulanması lazım.

Ben de Antalya milletvekilimiz de şehit ve gazilerin hukukunu savunuyoruz. (Akaydın’ın ‘Devlet öldürdü’ sözü) Oradaki devlet sözü yanlış. Halkı sokağa çağıran devlet değil, bazı kişilerdi. Akaydın hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek görmüyorum.” diye konuştu.

 // bascavus
vatanın savunması sadece asker ve polise ait değildir vatanımız zor günlerinde herkes askeri dahaki bunu idrak edememisler bunlar güzel ülkemin insanlarını taniyamamislar bunlar nasıl ülke yonecekler...
13 Ağustos 2017 11:25
 // Mühr-ü Süleyman
Cengiz bey, güzel bir nokta yakalamışsınız, tebrikler. Diğer yandan kitle psikolojisinden (anlamını biliyorsa japon olayım) bahseden "engelli dengesiz" yorumcu(!) o küçücük aklı sıra hakaret etmek istemiş.. onu da başaramamış. Yardım falan edeyim diyorum garibe. Ya tamam bulaşmayacağım ama bir şartla CB ve AKP nefreti nereden geliyor, sadece fetoşçu nefreti mi yoksa kuyruk acısı mı, söyle kurtul mübarek!...
13 Ağustos 2017 00:37
 // Cengiz
Ne şehitler ne şehit ne de gazi yakınları durumlarından şikayetçi değil.Her biri kahramanlıklarından dolayı bilakis memnunlar.Siz de zaten kahve içip film izler gibi keyifle izlediniz ihaneti.Yani siz bir sıkıntı yaşamadınız.Yani durumundan şikayet eden yok.Sizin karnınız neden ağrıdı?Darbe gerçekleşemediğinden olmasın....
12 Ağustos 2017 21:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler