YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: 'Siyasetin önünü açmak istiyoruz'
Kılıçdaroğlu: 'Siyasetin önünü açmak istiyoruz'
15 Kasım 2015 13:47
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Genel başkanların görevlerinden birisi de yeni genel başkan adaylarını çıkarmaktır. Siyasetin önünü açmak istiyoruz, demokratikleştirmek istiyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "G20'nin gündeminde açıkça olmasa bile Fransa'daki bu olay artık G20'nin ağırlık olarak ana gündem maddelerinden birisini oluşturacaktır" dedi.

Kocaeli'nin Derince ilçesinde yeğeninin nikah törenine katılan Kılıçdaroğlu, bir otelde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Partisindeki olağanüstü kurultay çağrılarının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, kendilerinin diğer partilerle karıştırılmaması gerektiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu, hukukun gereği neyse onu yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Eğer bir partinin kendi içinde demokrasi çalışmıyorsa, demokratik değilse o parti, ülkeye demokrasiyi getiremez. Biz bu ülkeye demokrasiyi getiren partiyiz. Hiçbir zaman 'Neden şu genel başkan adayı oldu, onun ayağını kaydıralım. Şu genel başkan adayı oldu, onu keselim'. Bu anlayış kesinlikle CHP'de yoktur. Hukuk neyi gerektiriyorsa o hukuka uyacağız. Az önce de söyledim, genel başkan adaylarımız çıkacaktır, genel başkanların görevlerinden birisi de yeni genel başkan adaylarını çıkarmaktır. Onu yapmadığınız takdirde siyaseti kısır bir alana sürüklemiş olursunuz. Siyasetin önünü açmak istiyoruz, demokratikleştirmek istiyoruz, insanlar siyasete katılabilmeli, düşüncelerini ifade edebilmeli. Önümüzdeki süreç içinde il kongreleri olacak, genel başkan adayları il kongrelerine katılacak, düşüncelerini açıklayacaklar, ne kadar güzel bir bayram havası içinde kongremizi gerçekleştireceğiz"

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler