YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Sınır ihlali kabul edilemez
Kılıçdaroğlu: Sınır ihlali kabul edilemez
31 Ocak 2016 12:07
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Rus uçağının sınır ihlali yaptığı suçla ilgili konuştu.

Rusya'ya ait 1 adet SU-34 uçağı dün saat 11.46'da Türkiye hava sahasını ihlal etti. İhlal sonrası Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve bağlı Amasya, Ankara,Balıkesir, Diyarbakır ve Malatya ana jet üslerinde,“her an her şeye hazırlıklı olmak" anlamına gelen “Turuncu" alarm seviyesine geçildi.

"İHLAL KABUL EDİLEMEZ"

Yaşanan gerilimle ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Almanya'da yaptığı konuşmada"Sınır ihlali olduğu açıkça görülüyor" diyerek hükümetin gereğini yapmasını doğal karşılayacaklarını ifade etti.
"Bir ülkenin sınırları korunması esastır. Bizim sınırlarımız ihlal ediliyorsa gereği yapılmalı. Angajman kuralları belirlenmiştir. Rus uçaklarının ihlal etmesi kabul edilemez. Hükümet gereğini yapacaksa doğal karşılarız. Sınır ihlali olduğu açıkça görülüyor." dedi.

UÇAK DÜŞÜRÜLDÜĞÜNDE RUSYA'YA DESTEK VERMİŞTİ

Bugün hükümete destek açıklaması yapan Kılıçdaroğlu Rus uçağının düşürülmesinden sonra hükümet karşıtı söylemlerle gündeme gelmiş, Putin'in yanında saf tutmuştu.

sizinkiler lan onlar rus rus
 // ANGARALI
düne kadar din düşmanıydılar bu gün irancı ruscu oldular mevla akıl fikir ihsan eylesin demek yanlış olur!! Allah cc iman kuran nasib eylesin bu hainlere.. ...
31 Ocak 2016 Pazar 15:04
a
 // a
kaypak herif...
31 Ocak 2016 14:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler