YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu sert çıktı: "Sen kim oluyorsun!"
Hükümete yüklenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Sizin Suriye politikanız yok. Egemen güçlerin isteğine göre politika yaparsanız duvara çarparsınız'' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu sert çıktı: "Sen kim oluyorsun!"
21 Mayıs 2013 / 14:54 Güncelleme: 21 Mayıs 2013 / 16:31

Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın ABD ziyaretine ise, ''Reyhanlı'ya gidemedi, ABD'ye gitti'' ifadesiyle tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Erdoğan'ın ABD ziyareti

''Dış politikada blöf olmaz. Kendi ülkenizin çıkarlarını savunursunuz. Geldiğimiz noktada kim kazandı? Düşmanlık kazandı. Kaybeden barış oldu.

Yasalara göre AKP hükümeti açıkça suç işlemiştir. Başka ülkelere terör elemanı göndermek için kendi topraklarını açmıştır. Kendisini ilk uyardığımızda 4 ölü vardı. Bugün Suriye’de 200 bin ölü var.

Sizin Suriye politikanız yok. Egemen güçlerin isteğine göre politika yaparsanız duvara çarparsınız. Erdoğan, Reyhanlı'ya gidemedi, ABD'ye gitti.

Silahlı müdahaleden bahsediyordu. ABD’de Obama; 'Bir dakika… Ne silahlı müdahalesi. Bizim gündemimizde silahlı müdahale yok. Biz Suriye'nin bütünlüğünden yanayız, bölünmesinden değil' dedi birinci taş düştü.

Giderken 'Cenevre ipe un sermektir' diyordu. Obama 'Bir dakika ne konuşuyorsun. Biz Rusya ile anlaştık bir konferans düzenleyeceğiz bu sorunu çözmek için' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan toplantıdan çıktı 'Görüşüm değişti ve gelişti' dedi. Beyzbol sopasını görerek değişirsin tabii sen.

Swoboda'ya cevap

Brüksel’deki toplantıda inandığımız şeyleri söyledik. Swoboda ile ortak basın toplantısı düzenledik. Swoboda ayrıldıktan sonra bir Türk gazeteci Erdoğan’ın bizi suçladığını söyledi. Ben de sizin gazetelerde okuduğunuz açıklamayı yaptım.

Erdoğan’ın Esad’dan farkı olmadığını arada sadece ton farkı olduğunu, benim CHP Başkanı olarak Esad’a kardeşim demediğimi kucaklaşmadığımı bir gecede de düşmanım demediğimi söyledim.

Toplantıdan sonra parlamentoda bize bir protokol odası ayrılmıştı. Bizim belli kişileri ziyaret etmemiz planlanmıştı. Saat 18 sıralarında protokol müdürü geldi. Swoboda ile görüşme planlanmıştı.

Swoboda’nın danışmanları kendisinin, Esad ile ilgili sözlerimden rahatsızlık duyduğunu söylediler. 'Benim düşünce özgürlüğüme müdahale eden, rahatsızlık duyan birisiyle ben asla ve asla görüşmem' dedim.

"Sen kim oluyorsun!"

Biz onlara şunu hatırlattık. Türkiye üçüncü sınıf bir demokrasiyi hak etmiyor. Sen kim oluyorsun da benim düşüncemden rahatsız oluyorsun? Ben hesabımı sana değil kendi milletime veririm.

"Diktatör demişim alınmışlar"

Reyhanlı’da 51 kişi hayatını kaybetmiş. Reyhanlı’da ölenlerin hesabını kimden soracağız? Bütün demokrasilerde onun sorumlusu iktidardır ve o işin başındaki adamdır. Ülkeyi yöneten de kimse kusura bakmasın diktatörlüğe soyunan adamdır. Diktatör demişim alınmışlar. 'Yasama ve yargı benim için ayak bağıdır' diyen adama dünyanın her tarafında diktatör denir.''

"CHP Meclis'te oldukça geçmeyecek"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi konusunda ise, ''Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) parlamentoda olduğu sürece asla ve asla geçmeyecektir'' değerlendirmesinde bulundu.

 

İHA

cahape
 // maliki
1-yasama ve yargı ayak bağı oluyor demek dikdatörlük oluyor ama CAHAPE meclisteyken başkanlık sistemi asla geçmez demek dikdatörlük değilse ne oluyor. Cevabı yine ben vereyim ÇİRKEFLİK
2-T.C başbakanına asla sen kim oluyorsun deme ağzını topla S... git
3-Avrupa lı solcular bile sana katlanamıyor bizimkilerin vay haline hadi bizimkileride geçtik biz sağcılara seni görmekt e dinlemekte zulüm
4-son olarak eğer zerre kadar vijdanın ALLAH ın varsa git ESED abine sana bir koltuk versin...
22 Mayıs 2013 Çarşamba 10:00
15:46
 // Olmuyor, olmuyor olmuyor!
Sen yine en iyisimi, eski chp söylemleriyle siyaset yap; yoksa evdeki bulgurdan da olacaksın. Gandi diye geldin, Gundi oldun. (Gundi: Köylünün okumamış, görmemiş hali)...
21 Mayıs 2013 15:46
T.C.NİN ŞEREFLİ BAŞBAKANI !
 // BATUHAN
Ya senin kim oluyorsun ? Bu güne kadar söylemedin ama ben söyleyim 1- alevisin 2- Alevi kürtsün bunu ikrar etmemen diğer ırktan olanlar aşağılarda oy vermezler, chp iyice kurur diye.Ama yine yeşil kal,var ol, başkan sen ol, ancak yakışırsın....
21 Mayıs 2013 Salı 15:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler