YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu sert çıktı!
Ne oldu yasak koydular ama onbinlerce kişi bu kitabı okudu. 10 binlerce kişiyi hapse mi atacaksınız. Atmazsanız namertsiniz.
Kılıçdaroğlu sert çıktı!
05 Nisan 2011 / 14:55 Güncelleme: 05 Nisan 2011 / 14:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu...

İşte konuşmasından satırbaşları;

Türkiye'de demorkasi ve özgürlükteki kısıtlamalar sadece bizim sorunumuz olmanın ötesine geçti. Bu ülkenin başbakanı biz yargının işine karışmıyoruz onlar da bizim işimize karışmasın sözlerini söylediğimde bütün elçilerin yüzünde garip bir ifade oldu.

Bir hukuk devletinde bir Başbakan nasıl yargı bizim işimize karışmaısn der. Onlar biraz garipsiyerek öğrendiler. Dmeorkasi ve özgürlük söylemleri toplumda daha büyük yankılar bulacaktır diye düşünüyorum. Bu kaygıları sadece Avrupa Birliği elçileri değil ABD'de de aynı kaygılar var. Türkiye demokrasi açısından ileri değil geri gidiyor.

Onlar şunu da anlamıyorlar; basılmamış bişr kitap taslağının peşine savcı polis gidiyorlar.. Demokrasi açısından geldiğimiz nokta budur. Basılmamış kitabın imhası. Şimdi geldiğimiz bir nokta daha var. Ne oldu yasak koydular ama onbinlerce kişi bu kitabı okudu. 10 binlerce kişiyi hapse mi atacaksınız atmazsanız namertsiniz.

Çocuklarınıza bunumu miras bırakacaksınız? Herkes babalarıyla dedeleriyle övünecek bir miras bırakmak ister. Siz bu mirası övünülecek bir miras olarak göze alabiliyorsanız siz Avrupa'nın engizisyon mahkemelerinde görev alabilirsiniz.

Hanefi Avcı'nın tutuklanması kararıyla ilgili karara muhalefet eden savcı diyor ki bu adam zaten tutuklu niye kaçma şüphesi ve delilleri karartma olasılığını göz önüne alıyorsunuz? Hanefi Avcı davasında bilmediğiniz delillerle nasıl karar verebiliyorsunuz? Siz içeriğ-i bilmeden karar veriyorsunuz.

Arkadaşlara bu savcının muhalefet şerhini ingilizceye çevirip sitemize koymasını ve altına da ileri demorkasinin sahibi Erdoğan'ın fotoğrafını koyalım uygun olursa..

Bugün Avukatlar Günü.. Şimdi avukatlar gazetelerden bildiri yayınlamışlar, savunu savunma hakkımız ortadan kaldırıldı deniyor. Avukaty saldırıya uğruyor. Buradan sessiz kalan barolara hukuk fakültelerine sesleniyorum. Sizin sessizliğiniz utancınızdır, utancınızdan ötürü ses çıkaramıyorsunuz. Eğer siz memur değil de yargıç yetiştirseydiniz bu tablo olmazdı. Bu tablo 21. yy tablosuna yakışmıyor. Bunları eleştirdik ama

1-HSYK böyle olmayacak, savcılar olmayacak, orada Adalet Bakanı ve Müsteşar olmayacak, Adalet Bakanlığı teftiş kurulunu siyasel otoritenin hakimiyetinden çıkaracağız.

Savcı yargıcın yanında kürsüde olmayacak, savcı aşağıda avukatın yanında olacak. Bu düzen yolsuzlukları kapatma düzenidir. Deniz Feneri'nde biri çıktı dedi benim kefilim Başbakan.. Ben dedim senin kefilin o olacak tabi ben olacak değilim. O dava açılmazsa o başsavcı suçludur. Kul hakkı yiyenin ne kadar ağır bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Farkire yardım edeceğim diye para topla götür parayı başka yerlerde harca. Bu dava açılmazsa kul hakkı yiyenin Recep Tayyip Erdoğan olacağını açıklayacağım.

Bu hafta aynı zamanda polis haftası. Onun da işi zor. Polis bir gösteriyi dağıtıyorsa o keyfinden değil verilen emri yerine getiriyor. Polisi tokatlamamalıyız. Polis özerk mi özgür mü? Dağıtacaksınız diyorlar o da görevini yapıyor. Polis arkadaşlarımızın sorunlarıyla ilgileneceğiz. Halkın iktidarında Türkiye Cumhuriyeti'nin polisi halkın polisi olacaktır.

Geçen hafta Antalya'daydık. Güzel çalışmalar var. Bir tesis açtık diye eleştirildi. Doğru bu tesis Menderes Türel zamanında yapılan bir tesisti. Ama Başbakan'da insan sevgisi yok. Geçen hafta diyanet işleri'ni kim kurdu? Siyasetin dışında özenle tutmaya çalıştığımız bir kurum. Bizim Türkiye'miz var senin ceplerin var.

Başbakan her gittiği yerde 60-70 tesis açıyor. Biz deşifre ettik, maskesini indirdik artık tesis açamıyor. Biz Ataşehir'de Türkan Saylan sağlık ocağını gitsin görsün. Biz halkımız için çalışıyoruz cebimiz için değil. Onlar cemi için çalışıyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler