YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Sen de Irak toprağını işgal ediyorsun
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Rus televizyonuna 'Türkiye'nin terör örgütü IŞİD'e yardımda bulundu' diyen vekilini kınamak yerine hükümeti eleştirdi.
Kılıçdaroğlu: Sen de Irak toprağını işgal ediyorsun
15 Aralık 2015 / 15:39 Güncelleme: 15 Aralık 2015 / 15:42

Kılıçdaroğlu, Türk askerinin Musul'a gönderilmesi hakkında hükümetin tutumunu eleştirirken, "'Onlardan mı izin alacağız gideriz' diyorlar, e sen Rus uçağını neden düşürdün? Sen de Irak toprağını işgal ediyorsun. Araya bir sürü insan girdi ve Türkiye geri çekildi. Türkiye'nin onuruyla oynama yetkisini size kim verdi?" dedi.

"Devlet yönetmek bu kadar kolay, ucuz mu? Devleti ahlakla, bilgiyle, adaletle, hukukla yöneteceksiniz. Irak'a nasıl asker gönderiyorsun? Niye gittin, neden geri çekildin? Önceden heyetin gitmesi gerekirken, sonradan gönderdiler. Mutabakat sağlandıysa neden geri çekiliyorsun? Sayın Erdoğan "geri çekilmeyeceğiz" diyor. Şimdi ne oldu, kim seni kaldırdı? Bunlar birike birike Türkiye'nin itibar kaybına yol açıyor. Biz bunları eleştirdik diye, Türkiye Cumhuriyeti'ni küçük düşürüyorsun diyorlar, küçük düşüren ben değil, sizsiniz." diye konuştu.

kilic
 // Hasan
Chp mi ataturk turk askerini elestiren bir yapilanma var bu ne ya...
15 Aralık 2015 20:29
Cibiliyet
 // uykucu
Turk Askerine isgalci diyen tanidgim son insanlar Kibrisli rumlardi. Bir de bu cikti simdi....
15 Aralık 2015 Salı 17:18
Hain içerde olunca kapı kilit tutmaz
 // Ferhat Coşgun
Geçen sene Aynel Arab'a niye askeri müdahale edilmedi diye ağlayan adam. Şimdik Musul'a asker gönderdiğimiz için ağlıyor! Geçen sene sözde işgal olmuyordu da şimdik mi oluyor! Akp ve Erdoğan düşmanlığı bunları kıvrak dansöz yapmış......
15 Aralık 2015 17:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler