YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Sarıgül adına söz verdi!
Kılıçdaroğlu, Sarıgül adına söz verdi!
29 Aralık 2013 20:00
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 20 yıldır İstanbul’u yönetenlerin trafik sorununu bir türlü çözemediğini belirterek, “Size sözüm var, Sarıgül 5 yılda İstanbul’un trafik sorununu çözecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 yıldır İstanbul’u yönetenlerin trafik sorununu bir türlü çözemediğini belirterek, “Size sözüm var, Sarıgül 5 yılda İstanbul’un trafik sorununu çözecek” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın yeni binasının açılışı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı tarafından yapıldı. Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, “Bugün İstanbul’da 9 şiddetinde bir deprem oldu, halkın depremi bu. Halk temiz siyaset istiyor, hırsızlık istemiyor. Halk kendi çıkarlarının korunmasını istiyor. Ben yaşamımı halka feda eden bir liderim. Yaşamım size feda olsun” dedi.

Konuşmasında Başbakan Erdoğan’ı sert şekilde eleştiren Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bir diktatör tarafından yönetildiğini herkes biliyor. Benimle kısır bir çekişmenin içine girmek istiyor. Diyor ki ‘CHP Genel Müdürü’, CHP’nin genel müdürü değil bekçisi olmak benim için onurdur. Ama sen sokaklara çık bak bakalım sana ne diyorlar. Türkiye tarihinde ilk kez bir başbakan yolsuzluk yapanları savunuyor. Türkiye’nin temiz siyasete ihtiyacı var. İstanbul’u 20 yıldır yönetiyorlar, hangi sorunu çözüldü? Nereye gitti harcanan paralar? Trafik sorununu 20 yılda çözmediler. Size sözüm var, Sarıgül 5 yılda İstanbul’un trafik sorununu çözecek. Halk için yapacağız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için yapacağız” diye konuştu.

Konuşmasında yolsuzluk operasyonu üzerinden hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu, “Yolsuzluk yaptılar ortaya çıktı, çıktı ‘devlette çeteler var’ diyor. Bu çeteler yolsuzluğunu ortaya çıkardıktan sonra mı aklına geldi. Malı götüreceksin, yedi sülalen köşeyi dönecek, milleti kandıracaksın. Artık kandıramayacaksın. Sen ayakkabı kutusu partisisin artık. ‘Yırtık ayakkabı ile siyasete girdim’ diyordun. O yırtık ayakkabıları koyduğun kutudan şimdi milyon dolarlar çıkıyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorsun sen. Ordu’ya da kumpas kurdular diyor. Yeni mi aklın başına geldi. Biz ‘orduya haksız iddianamelerle gölge düşürülüyor’ dediğimizde bizi ergenekonculukla suçluyordun. Sen samimi değilsin, aklını başını topla ve milletin yakasından düş. Çeteler var diyor devletin içinde. 11 yıldır sen bu ülkeyi yönetiyorsun. Sen değil miydin onlara dönüp ‘ne istedin de biz vermedik’ diyen. İkiyüzlü siyaset bunların yaptığı. Bunlar yetimin hakkına göz koyanlardır. Bunlar engerekler ve çıngıraklı yılanlardır” şeklinde konuştu.

Konuşmasında İstanbullulara da seslenen Kılıçdaroğlu, “İstanbul’un kimliğini yok ettiler. İstanbul’dan beslendiler. Onların hortumlarını kesmek İstanbullunun elinde. Hortumlarını kesin, Türk demokrasisine en büyük katkıyı yapın” ifadelerini kullandı.
Başbakan Erdoğan’dan mal varlığını açıklamasını isteyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Temiz, namuslu bir adam olduğunu savunuyorsan 4 bakanın, senin ve çocuklarının mal varlığını açıkla. Açıklayamazsa o artık bu ülkenin gönlünde yer alamaz. Ona artık namuslu siyasetçi denmez. Bizim bildiğimiz halkına hesap vermeyen siyasetçi namuslu siyasetçi değildir. Bir banka genel müdürünün evinde ayakkabı kutusunun içinde 4.5 milyon dolar niye bulunur. Hala savunuyor. Buradan yurttaşlarıma sesleniyorum helal paranın ayakkabı kutusunda ne işi var. Haram para ise ey Recep Tayyip Erdoğan o parayı hangi yüzle savunuyorsun. Bunlar malı götürüyorlar, vatandaşa da ufak tefek bir şeyler veriyorlar. İstanbul’u alacağız, Türkiye’ye temiz siyaseti getireceğiz. Kul hakkı yiyenden hesap soracağız.”

Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın “Devletin içerisinde çeteler var” sözlerine de göndermede bulunarak, “Sen çeteyi görmek istiyorsan toplarsın Bakanlar Kurulunu görürsün. Çete reisini görmek istiyorsan aynaya bakarsın. Ben cemaat anlamam. Ülkeyi kim yönetiyorsa muhatabım odur. Devletin içinde çete varsa 11 yıldır neden sesin çıkmadı. Yolsuzluğun ortaya çıkınca mı çete aklına geliyor. Sen çete reisisin, bu milletin tüyü bitmemiş yetiminin hakkını yiyorsun” dedi.

Konuşmasının ardından CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’yı kürsüye çağıran Kılıçdaroğlu, İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

 

İHA

Bu da benden kılıçdaroğlu adına sarıgül'e söz
 // Mühr-ü Süleyman
mustafa'm sana söz, belediye seçimlerini kaybeder etmez, (seni çok sever ya!) kemal abin sen çok üzülmeyesin diye chp gn md KOLTUĞUNU SANA DEVREDECEK
Dur sabırsızlanma hemen, şunun şurasında kaybetmene ne kaldı ki, sayılı gündür, gelip geçer göz açıp kapayıncaya kadar ama sen gözünü yinede açık tut, kemal bu, hiç belli ol bakarsın bi kasette sana ayarlayıverir
(bu aslında biliyorsun, ABD'nin sana sözü ama kemal abin zaten ezik birde sen ezme, sanki o'nun sözüymüş ve sende yemişsin gibi davr...
30 Aralık 2013 Pazartesi 18:35
22:52
 // isa ates
Bunalar daha kendilerini yonetemezlerken istanbulu hatta daha ilri gidip turkiyeyi yonetmek istiyorlar. Bunlar vatan haini allah bunlara iktidar yuzu gostermesin insallah...
29 Aralık 2013 22:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler