YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Saray'ı ODTÜ'ye vereceğiz!"
Seçim kampanyasını bugün Almanya Düsseldorf’ta düzenleyeceği mitingle başlatacak olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, siyasi rakiplerine ekranda tartışma çağrısında bulundu.
Kılıçdaroğlu: "Saray'ı ODTÜ'ye vereceğiz!"
25 Nisan 2015 / 08:57 Güncelleme: 25 Nisan 2015 / 10:20

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Almanya Düsseldorf’ta partisinin düzenleyeceği mitingle seçim meydanına iniyor.

Türkiye’deki ilk mitingini ise yarın Edirne’de yapacak olan CHP Lideri, 7 Haziran seçim sabahına kadar en az 50 ili ziyaret etmeyi, miting düzenlemeyi planlıyor.

CHP Lideri, yaklaşık 1.5 aylık yoğun seçim maratonu öncesi Habertürk’e konuştu:

Şikayet hakkımız yok

(Yoğun miting maratonu) Bizim yorulmak diye bir şikâyet hakkımız yok. Eğer siyaseti tercih etmişseniz çalışacaksınız. Milletvekili adayları, örgüt yöneticilerinin de yorulma hakları yok. Hep beraber çalışacağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar ortada. Daha fazla çalışıp topluma karşı görevimizi yerine getireceğiz.

rekor.jpg

Baskı toplumlarında yok

Keşke şu olabilse; siyasi parti liderleri televizyonlara çıkıp tartışabilseler. Türkiye’nin belli sorunları karşısında görüşlerini açıklayabilseler. Bu özgüveni olan kişilerin ülkeyi daha sağlıklı yöneteceklerine inanıyorum. Bir lider tartışmaktan çekiniyorsa onun ülkeyi yönetemeyeceğini hepimizin kabul etmesi lazım. Bütün dünyada liderler ekrana çıkıp tartışıyor. Sadece baskı toplumlarında bu yok

Ayağına gideceğiz

Miting dışında belli gruplarla, iş dünyası, sendikalar, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşme ve konuşmalar var. (Mitinglerde sesinizi nasıl koruyorsunuz?) Vücut aslında olağanüstü bir makine. Her koşula bir süre sonra kendini uyduruyor. Günde üç hatta yedi kez konuştuğumu hatırlıyorum ama vücut, gırtlak alışıyor.

dmr-002.jpg

Yemek seçmem

(Özel bir takviye alıyor musunuz?) Zaman zaman vitamin alıyorum. Normal bir aile nasıl yaşıyorsa ben de öyle yaşıyorum. Özel doktor, özel yiyecek, hayatımda yok. Eşim ne pişirirse onu yerim.

Çankaya Köşkü

(Başbakan olursanız Çankaya Köşkü’nü kullanacak mısınız?) Hayır. Eski Başbakanlık Binası’nı kullanacağım. Çankaya Köşkü, yeniden Cumhurbaşkanlığı Köşkü olacak. Mevcut Saray’ı da ODTÜ’ye vereceğiz.

Kürt sorunu

(“Seçim bildirgemizde keşke daha fazla yer verseydik” dediğiniz bir konu var mı?) Seçim bildirgemizde aşağı yukarı Türkiye’nin bütün sorunlarına değiniliyor. Belki bazı bölümleri daha geniş tutulabilirdi; dış politika bunlardan birisi. Kürt sorunuyla ilgili çözümlerimiz daha geniş yer alabilirdi. Ama sonuçta seçim bildirgesinde temel konular ele alınıyor.

 

HABERTÜRK

bizim sol
 // kteoman
CHP ve ODTÜ ilişkisini düşünün. Bu Üniversite devamlı solcu yetiştirir ( İngiliz ekolü). Fakat Türkiye'de en fazla Kılıçdaroğlu kadar solcu çıkarır. Sonra da bu millet bizde neden sol parti yok diye yakarır. Çok azımız bu bağlantılarla uğraşırız.
O milletin sarayını almanlar bile pahalı diye eleştirdi. Kendi istihbarat bürolarının kaba inşaatı bitmeden 1,3 milyar avro oldu. Hadi solcular almanyaya kızın bakalım....
25 Nisan 2015 Cumartesi 21:46
kilictarogu,senin cb erdogan´a
 // gündüzbey
-kiskancligindan,düsmanligindan baska ülke icin plan ve projelerin varmi ?ben sahsen oldugunada inanmiyorum,zaten ak parti hükümeti size ne plan nede proje birakmadi,bu arada sayin devlet baskanimiza bir degil bin tane saray feda olsun ülke ve millet icin calisanlara helal olsun....
25 Nisan 2015 Cumartesi 19:08
SSK'yı nasıl batırdığını anlat önce.
 // Abdullah
Sen önce akşam dinamitte senin ve partin hakkında 6 saati geçik açıklamalar yapan M. Gökçek'e cevap ver, sonra konuş yalancı mahluk. ikibuçuk dolarlık stentleri yirmibeş dolara satın alarak, hem de binlerce, sskyı nasıl batırdığın sorusuna cevap ver.!!!...
25 Nisan 2015 Cumartesi 13:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler