YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Özgecan'ı siyaset malzemesi yaptı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi yasa boğan, sanatçılardan siyasetçilere tüm Türkiye'nin tepki gösterdiği ve acıyı paylaştığı Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesine yönelik açıklamasında siyaset devşirmeyi ihmal etmedi.
Kılıçdaroğlu, Özgecan'ı siyaset malzemesi yaptı
15 Şubat 2015 / 19:11 Güncelleme: 16 Şubat 2015 / 09:56

CHP Parti Meclisi toplantısı öncesi gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesi  nedeniyle AK Parti'yi hedef aldı. Her kesimdem insanın tepkisini ortaya koyduğu böyle elim bir olayda bile Kılıçdaroğlu'nun siyaset yapması pes dedirtti.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle;

''Tarsus'ta vahşice öldürülen bir üniversiteli kızımı hepimizin yüreğinde derin yaralar açtı. İnsanlıktan nasip alamayan kişiler gencecik bir kızımızı katlettiler. Bu çok acı ve çok bir yara. Bütün kadınlar ayakta, vicdanı sızlayan herkes ayakta. Nasıl olur da bir üniversite öğrencisi bu kadar acımasızca, vahşice katledilir. 21. yüzyılın dünyasındayız. İnsana saygının gösterilmesi gerektiğini herkesin kabul ettiği bir dünyadayız. Kalkıyorsunuz bir üniversite öğrencisini katlediyorsunuz. Dün annesi ve babasıyla konuştum. Biz ne kadar vicdan azabı çeksek de ne kadar üzülsek de sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor. O anneyi düşündüm, ne umutlarla doğurdu çocuklarını, ne beklentileri vardı, üniversiteye göndermişti, kızının nasıl yetiştiğini gözleriyle görüyor, elleriyle dokunuyordu ama şimdi o derin acılar yaşıyor. Bu tür travmalar aslına bir toplumu kendisine geri getirmesi gerekir. Ne oluyor Türkiye'de, neler oluyor Türkiye'de.

AK Parti'nin 'manevi değerlerimiz büyük yaralar aldı' diyerek iktidara geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Manevi değerlerimizi, ahlaki temellerimizi güçlendireceklerdi. Toplumun kendi içinde kaynaşmış, düşüncelere saygı gösteren, mutlu bir yapıda olmasını sağlamak için iktidar oldular. Bu tür yüzlerce vaatte bulundular. 'Geçmiş iktidarların toplumda ahlak çöküntüsüne yol açtığını söylediler. Ahlakı güçlendireceğiz' dediler. Bu sloganlarla, söylemlerle iktidar oldular" diye konuştu.

21:26
 // +++
doğru yıllardır c.h.p zihniyetinin yetiştirmeyi istediği arzuladığı inancsiz manevi değerleri olmayan dünyayı tamamen bir meta olarak görüp, nefsinin bedenine hükmettiği sapık cani ruhsuz insanlar topluluğu ve bundan siyasi çıkarmayi uman yerine göre aynı ruhsuz zihniyetli zavallı sözde insanlar...
15 Şubat 2015 21:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler