YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Öyle bir korkuyorlar ki...
Kılıçdaroğlu: Öyle bir korkuyorlar ki...
03 Ocak 2014 17:15
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın'da katıldığı toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hepimizin düşünmesi lazım. Beraber karar vereceğiz. Bu ülkeyi beraber kurtaracağız. Bu ülkeye temiz siyaseti, barışı , huzuru, kardeşliği beraber getireceğiz. Bu ülkede sokakta kaşı çatık vatandaş görmek istemiyorum. Herkes güleryüzlü olmalı" dedi.

Kılıçdaroğlu, Ömer Tepesi Spor Salonu'nda düzenlenen Bartın Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin güzel bir coğrafyasının olduğunu, havasının ve suyunun güzel olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bütün yurttaşlara seslendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Hiçbir ayrım yapmıyorum. Onun yaptığı gibi 'yüzde 50'yi zor tutuyorum' falan hesabımda yok benim. Allah izin verirse 76 milyonu kardeş yapacağız. Neden bu düşmanlık  neden milleti bölüyorlar  böldürmeyeceğiz, beraber olacağız. AK Parti'ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Sizler bu ülkenin asli yurttaşlarısınız. Sizlerin inandığına hep saygı duydum. Sizlerin kimliğine hep saygı duydum. Sizin verdiğiniz oylara hep saygı duydum ama artık siz de düşünün. 'Yeter' deyin artık. Hırsıza izin vermeyin. Yolsuzluk yapanlara izin vermeyin" şeklinde konuştu.

"Neden işsilik var  nedir bu yolsuzluk  nedir bu rüşvet " diye soran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Anlamadığım bir şey daha var. Samimi olarak anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kadar parayı götürdünüz doymadınız mı  yeter artık. Düşün bu milletin yakasından. Kolunda 70 bin dolarlık saat. Bu bakan. Neden o 70 bin dolarlık saat sana veriliyor da bakkal Mehmet efendiye verilmiyor. Neden berber Mehmet efendiye verilmiyor. Bir şey var herhalde  Berber kardeşimin de esnaf kardeşimin de kendisine sorması lazım. Bu 70 bin dolarlık saati bu bakana neden veriyorlar  Biniyor o rüşvetçinin, yolsuzluk yapanın uçağına, aile efradıyla beraber Umre'ye gidiyorlar. Allah aşkına bu ülkenin inanç sahibi bütün yurttaşlarına sesleniyorum. Bu Umre helal bir Umremidir Allah aşkına."

"Mal varlığımı açıkladım"

Kılıçdaroğlu, siyasete girdiği gün milletvekili seçildiğini ve ilk yaptığı işin kendisi, eşi ve çocuklarına ait ne varsa mal bildirimini yayınlamak olduğunu kaydetti.

Mal varlığını açıklayarak "Benim malım mülküm budur" dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Mal bildirimini de internet sitesine koydum. 5 kuruşumdan utanç duyacak bir malım yok ki. Alın teri ile kazandım ben o paraların tamamını. Biz yoksulluğu övmüyoruz. Keşke herkes zengin olsa ama nasıl zengin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyerek zengin olmaya karşıyım. Alın teriyle çalışır zengin olur ben onun elini öperim. Arzu ettiğim budur benim. Çıkmış diyor ki 'dünya bize komplo kurdu'. 'Faiz lobisi' diyor bilmem ne lobisi bir sürü şeyler sayıyor. Sen bu milletle dalga geçmeyi bırak. Ortada bir komplo varsa sen bu millete bir komplo yaptın. Cebini doldurdun" ifadesini kullandı.

"7 sülalen zenginleşti. Çocukların mal mülk sahibi oldular. 7 gemi sahibi oldular. Artık biraz da bu milleti düşün. Milletin çocuğu işsiz, bunları düşün" diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hepinizin düşünmesi lazım. Hepimizin düşünmesi lazım. Beraber karar vereceğiz. Bu ülkeyi beraber kurtaracağız. Bu ülkeye temiz siyaseti, barışı , huzuru, kardeşliği beraber getireceğiz. Bu ülkede sokakta kaşı çatık vatandaş görmek istemiyorum. Herkes güleryüzlü olmalı. Öyle bir korkuyorlar ki mahkeme karar vermiş, savcı talimat veriyor, polis yerine getirmiyor. Anayasadaki güçler ayrılığı ilkesi çökmüş durumda. Ben söylemiyorum bunu TBMM Başkanı söylüyor. Eğer güçler ayrılığı ilkesi çöktü ise bu ülkede bir sorun var demektir. Sizlerden isteğim, düşünüp sandığa öyle gideceğiz."

Bartın Belediye Başkan adaylarının Rıza Yalçınkaya olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Kendisi milletvekiliydi. Bartınlıların onu çok sevdiğini biliyorum. Size daha çok yarar sağlayacağını düşündüğüm için kendisinden rica ettim. Bartın'da belediye başkanı olmasını istedim. O da 'Bartınlılara hizmet etmek benim için onurdur' dedi ve kabul etti" şeklinde konuştu.

Temiz siyaseti yerel yönetimlerde de savunduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Az önce bir bakanın kolunda 70 bin dolarlık saat var' diye söylemiştim. Arkadaşlar not getirmişler 70 bin dolar değil 700 bin liraymış o saat. Ne diyeyim, dilimiz bir türlü alışmadı bu büyük rakamlara herhalde" dedi.

Kılıçdaroğlu, toplantının sonunda ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıklayarak, partiye yeni katılan üyelere rozet taktı ve beyaz güvercin uçurdu.

 

AA

korkunun aslı
 // mert
bu sefer de tutmadı, tüh! korkan kendileri aslında...
03 Ocak 2014 Cuma 19:36
18:20
 // İlker
Türkiye eknomisi akp le büyüdü başbakana minnettarız...
03 Ocak 2014 18:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler