YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, öğretmenlere öyle bir söz verdi ki
Kılıçdaroğlu, öğretmenlere öyle bir söz verdi ki
02 Aralık 2014 14:17
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis'teki grup toplantısında öğretmenleri coşturacak bir vaadde bulundu.

CHP iktidarında hiçbir öğretmenin kredi kartı borcu olmayacak. Öğretmene hak ettiği maaşı vereceğiz, diye açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na göre öğretmen geçinemiyor.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

-Çoluk çocuğun yetimin hakkını soracağız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Somalı işçilere diyorlar ki ya aç kalacaksınız öleceksiniz ya da yer altında öleceksiniz. Başka seçenek yok.

-Bütün yer altında çalışan işçilere vaat ediyoruz. Senin insan gibi çalışacağın koşulları sağlamak CHP'nin boynunun borcudur.

-Başbakanlık koltuğunda oturuyorsan kendini başbakan olarak görüyorsan bu teklifimizi gündeme getirin. Hep beraber kabul edelim işçilerin önü ve yolu açık olsun.

Öğretmenlere borcunuz olmayacak sözü

-CHP iktidarında hiçbir öğretmenin kredi kartı borcu olmayacak. Hiçbir öğretmenin esnafa borcu olmayacaktır. Çünkü öğretmene hak ettiği maaşı vermek benim görevimdir.

"2002'de öğretmen 24 çeyrek altın alıyordu"

-2002'de bir öğretmen aylığıyla 24 çeyrek altın alabiliyordu. 2012'de ancak 14 çeyrek altın alabiliyor. Yüzde 40 bütçesi düştü. Eğer bu tablo içine siniyorsa gidip AK Parti'ye oy verecek. Hatta sarayda bile oy kullanabilir. Ama diyorsa ki hak ettiğimi alamıyorum. Öğrencime zaman ayıramıyorum.

-Ek iş yapıyorum. Borç altında eziliyorum. Esnafa başımı eğiyorum diyorsa. Yönünü çevireceksin bakacaksın. CHP'yi göreceksin. Öğretmen dostu, bilimin ahlakın dostu CHP'yi göreceksin.

Kılıçdaroğlu: Öğretmen sorununu çözeceğiz

-Ücretli öğretmenlik denen bir garabet var, atama bekleyen 300 binin üzerinde öğretmen var. İktidara gelirsek 4 yıl içinde atama bekleyen öğretmen sorununu çözeceğiz.
-11 yılda eğitim sistemini 13 kez değiştirdiler. Çocuklarımız denek oldu, yazık günahtır.

Bedelli askerlik

-Durumu iyi olan askere gitmeyecek iyi olmayana 'haydi nöbet tutmaya' diyeceksin

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler