YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: O defteri kapadık
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Batum'un istifa edip etmeyeceği ile ilgili soruya, 'O defteri kapadık' diyerek cevap verdi.
Kılıçdaroğlu: O defteri kapadık
09 Şubat 2011 / 17:10 Güncelleme: 09 Şubat 2011 / 17:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un istifa edip etmeyeceğine ilişkin, "O defter kapandı, tartışmaları noktaladık. Türkiye'nin daha büyük ve önemli sorunları var." dedi.

Şanlıurfa'da Tarım Kurultayı'na giderken hayatını kaybeden Gençlik Kolları'ndan Ersin Çıldır'ın adı, CHP Genel Merkezi'nde bir odaya verildi. Odanın açılışını; Ersin Çıldır'ın yeğeni Ersin Barış'ı kucağına alarak gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Açılışa Çıldır'ın ailesi de katıldı.

Kılıçdaroğlu, Çıldır'ın anısı önünde eğildiklerini belirterek, onu her ortamda yaşatmaya kararlı olduklarını ifade etti.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un istifa edip etmeyeceğine ilişkin bir soruya, "O defter kapandı, tartışmaları noktaladık. Zamanla göreceksiniz. Saygı göstereceğiz, siyaset bir deneyim işidir. Herkes dersler çıkarmalıdır. Türkiye'nin daha büyük ve önemli sorunları var." karşılığını verdi.

IRAK'I ZİYARET

Irak'a yapacağı ziyarete ilişkin bir soruya ise Kılıçdaroğlu, zaman konusunun henüz netleşmediğini; Irak yönetiminin bir takvim vermesi gerektiğini ifade etti. Irak'a gitmeyi düşündüklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, müracaat konusunda da görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

İSRAİL'İN TUTUMU KABUL EDİLEMEZ"

İsrail'in Mavi Marmara baskınına ilişkin bir soruya da Kılıçdaroğlu, İsrail'in tutumunun kabul edilemez olduğunu, uluslararası karasularda 9 Türk yurttaşın öldürülmesini doğru bulmadıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, İsrail'in özür dilemesi ve tazminat yükümlülüğünü yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

ARINÇ'IN SÖZLERİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik yaptığı eleştirilerde, orduyu değil bazı subayları eleştirdiği yönündeki açıklamaların hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, bir gün söylediklerini, ertesi günü büyük bir maharet ile yalanlayabileceklerini iddia etti.

Kılıçdaroğlu, "İyi ki bu ordu ile savaşa girmemişiz, diyor. Şimdi bu sözlerden bir subay mı anlaşılıyor yoksa bir Ordu mu? Siyasette çifte standart olmaz. Hele hele bir Başbakan asla çifte standart yapmaz. Sayın Batum ile ilgili suç duyurusunda bulunabilir. Ama kendi bakanıyla ilgili de gerekeni yapmalı." dedi.

HEDEFİMİZ YÜZDE 40"

Genel seçimlerde hedeflerinin yüzde 40 olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, Başbakanın Batum'un açıklamalarına yönelik eleştirilerde kullandığı üslubun sorulmasına ise, "Recep Bey için uygun ifadeler ama Başbakan'a yakışan ifadeler değil." diye konuştu. CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler