YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu o anısını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Anadolu'nun Kemal'i, Türkiye'nin Başbakanı" belgeselinin gösterimine katıldı. Belgesel gösteriminin ardından konuşan Kılıçdaroğlu, hayatından kesitler anlatırken duygusal anlar yaşadı.
Kılıçdaroğlu o anısını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı
28 Mart 2015 / 13:22 Güncelleme: 28 Mart 2015 / 13:27

"Bu öykünün içinde acılar da var gözyaşı da var sevinçler de var" diyen Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyeti cumhuriyet yapan bu eğitimdir" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Babamın nasıl okula başladığını anlatmak isterim. Köyden dedemle birlikte Nazimiye ilçesine geliyorlar. Caddede yürürken bir zil çalıyor ve bir kapıdan çocuklar dışarı fırlıyor. Babam 'bunlar kimin çocukları' diyor. Dedem 'burası ev değil oğlum okul' diyor. Babam okula gitmek istiyor ancak dedem karşı çıkıyor" dedi.

"Ben bu ülke için pırıl pırıl 3 çocuk yetiştirdim"

Babasının ısrarları sonucu yaşını küçültürüp okula kaydolduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Onun direnci bizi buraları taşıdı. Annem okuma yazma bilmezdi. Ama ben bu ülke için pırıl pırıl 3 çocuk yetiştirdim. Hangi anne baba çocuklarının iyi okumamasını ister. Cumhuriyeti cumhuriyet yapan bu eğitimdir" diye konuştu.

Gözleri dolan Kılıçdaroğlu, 7 kardeşten üniversitesi okuma şansı olan tek kişi olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, "Babamın 7 çocuğuna birden ayakkabı aldığını hiç hatırlamıyorum. Pardösüm üniversiteye geldiğimde oldu" dedi. 

İşte Kılıçdaroğlu'nun duygulandığı o anlar;

01:39
 // Memet Çetin
ne çelişki ama... zorluklardan gelen birisiyim diyorsun, Vatan Millet için hiç birşey yapmıyorsun, yapanada karşı geliyorsun, engellemeye çalışıyorsun... dışardan bakan birisi CHP'nin cuntacı darbeci eski Türkiye'ye şiddetle dönmek istediğini düşünüyor......
29 Mart 2015 01:39
13:59
 // bulut
Senin gözyaşlarına inanmıyorum eyy kılıçtaroğlu!...
28 Mart 2015 13:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler