YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Neden başörtülü adayımız olmasın
Kılıçdaroğlu: Neden başörtülü adayımız olmasın
07 Kasım 2013 09:00
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde başörtülü aday gösterip göstermeyeceklerine ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, "Başvuru olursa bakarız tabii. Kurallar vardır, başvurusunu yapar değerlendiririz, aday olacaksa olur tabii" dedi.

Kılıçdaroğlu, KanalTürk televizyonunda katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmasının yanı sıra program sonunda sorulan başörtülü aday sorusuna da cevap verdi.

Kadınların giysisi üzerinden siyaset yapmayı uygun bulmuyoruz

Başörtülü milletvekilleriyle ilgili bir soru üzerine ise Kılıçdaroğlu, kadınların giysisi ve kimlik üzerinden siyaset yapmayı uygun görmediklerini söyledi.

Neden olmasın

CHP'nin yerel seçimlerde başörtülü aday gösterip göstermeyeceğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Başvuru olursa bakarız tabii. Kurallar vardır, başvurusunu yapar değerlendiririz, aday olacaksa olur tabii, niye olmasın. İnsanlara giyimi dolayısıyla 'sana siyaset yasağı getirdim' deme hakkımız var mı bizim Yok tabii" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine yerel seçimlerde kadın adaylara geçen seçimlere göre çok daha fazla yer vereceklerini belirtti.

Keşke o ifadeyi kullanmasaydım

Kılıçdaroğlu, siyasette üslup tartışmalarının hatırlatılarak, "Özeleştiri yaptığınız oldu mu " sorusu üzerine, zaman zaman "keşke o ifadeyi kullanmasaydım" dediği anların olduğunu anlattı.

 

AA

İstersiniz
 // Kemal
Siz istersiniz tabi baş örtülü adayları da böyle bir durum olursa şu 2 şıktan birisidir ve o hanıma oy verilmez: 1. Ya sahtekardır, siz istediniz diye kamu önünde takmıştır, gerçekte başörtülü değildir. 2. Veya o kadar gafildir ki, baş örtüsü taksa bile, kendisini aşağılayan zihniyetin oyuncağı olduğunu farkında değildir. Böyle birine oy verecekseniz bir daha düşünün derim. ...
07 Kasım 2013 Perşembe 12:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler