YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu MHP'den kovulan o isme teklif götürecek!
1 Kasım erken seçimleri öncesinde CHP’de sürpriz isimlerin gündeme geldiği öğrenildi.
Kılıçdaroğlu MHP'den kovulan o isme teklif götürecek!
29 Ağustos 2015 / 12:27 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 12:45

Seçime hazırlanan CHP yönetimi, ön seçimle gelen 86 milletvekilini koruma konusunda ilke kararı alsa da, merkez kontenjanıyla atanan milletvekilleri de dahil olmak üzere vekil seçilemeyen sıralarda yer alan adayları değiştirmek için nabız yokluyor.

CHP'de Sinan Oğan iddiası

Milliyet'te yer alan habere göre, CHP’de Iğdır için, bir süre önce MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın ismi geçiyor.

Şanlıurfa, Tunceli, Kahramanmaraş, adıyaman gibi vekil çıkarılamayan kentlerle oy oranını düşüren Gaziantep ve Kocaeli için sıralamalarda değişikliğe gidilebileceği konuşuluyor.

Kulislerde, istifa eden İhsan Özkes’in yerine Murat Karayalçın’ın aday olacağı, tiyatrocu levent üzümcü’nün de isminin geçtiği ifade ediliyor.

Doğru adaylar belirlemeliyiz

Kulislerde 7 Haziran seçimlerinde “başarısız” olarak görülen illerde değişiklik yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Alınan bilgilere göre, Kılıçdaroğlu yakın çevresine “Bazı seçim çevrelerinde Alevilerin oylarını kaybettik. Bunun için doğru adaylar belirlemeliyiz” telkininde bulundu.

Alınan bilgilere göre CHP kurmayları, hafta başı MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’a, Iğdır’dan adaylık teklif etmeye hazırlanıyor. Oğan ile henüz resmi bir temas kurulmadığı da öğrenildi.

Karayalçın gündemde

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul, Ankara ve İzmir’deki kontenjan sıralamalarına da bazı rötuşlar yapacağı belirtiliyor. CHP’den istifa eden İhsan Özkes’in yerine İstanbul 1. bölge 9. sıra için en güçlü aday eski Başbakan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın olarak değerlendiriliyor.

Karayalçın’ın aday olması durumunda 31 Ağustos’a kadar il başkanlığı görevinden istifa etmesi gerekiyor. İstanbul için Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş ile eski vekil Umut Oran’ın seçilebilir bir sıraya yerleştirilebileceği belirtiliyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler