YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Mavi Marmara'ya 'korsan gemi' dedi
Kılıçdaroğlu Mavi Marmara'ya 'korsan gemi' dedi
20 Nisan 2015 22:44
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında Mavi Marmara için "korsan gemi" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu, Gazze’deki ambargoyu delmek ve insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan, İsrail askerleri tarafından basılarak 9 Türkiye vatandaşının katledildiği Mavi Marmara gemisine, “korsan gemi” dedi.

Hükümetin Ortadoğu politikasını yorumlayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Mavi Marmara en büyük hatalarda biri. Türkiye kendi kara sularında korsan gemi çıkaracak bir ülke değildir, olmamalıdır. Hukukun üstünlüğüne inanan bir ülke olmalıdır. Gemi Kıbrıs’a gidecekti onun için izin verdik, bütün dünya biliyordu ki İsrail’e gidecekti.” dedi.

Kılıçdaroğlu bu sözlerinin ardından kendisine sorulan, “Mavi Marmara’da uluslararası sularda bizim insanımızı katleden bir rejim var, olayların bu boyutu yok mu? İlişkileri nasıl kurmayı düşünüyorsunuz?” sorusuna ise “Uluslararası alanda insanlarımızın katledilmesini şiddetle kınadık zaten. Uluslararası sularda müdahale etmek korsanlığın başka bir adıdır.” sözleriyle cevap verdi.

İhsanoğlu'na teklif götürmeyi düşünmedik

Mavi Marmara'da yaşanan katliamın ardından Fetullah Gülen de "Otoriteden izin alınmalıydı" demiş ve İsrail'i otorite olarak görmesi büyük tepkiye yol açmıştı.

23:13
 // Memet Çetin
bence Fetullah Gülen'inde, Kemal Kılıçdaroğlu'nunda ve CHP'deki çoğunluğununda insan odaklı dertleri yok... hepsinin üst akıla her zaman hizmet etiklerini ve edeceklerini düşünüyorum... bunlara oy verenlerin nelerine oy verdiklerini çok merak ediyorum, hadi CHP tarihinde şunu yaptı bunu becerdi diyecek birşey yok... gerçi Atatürk'den sonra CHP vatanın halkın alehine çok şey becerdide... parmakla gösterecek olumlu hiç birşeyleri yok, aksine her zaman birşeyler yapmak isteyenleride engellediler, en güzel örnek devrim arabasıydı, ozamanlar kendi uçağımızı dahi yapılmasını engellediler... çok şükür AKP'nin projelerini herseferinde denemelerine rağmen engelleyemiyorlar......
20 Nisan 2015 23:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler