YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kılıçdaroğlu liderlik dersi almalı'
Devlet Bakanı Faruk Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsü adabı ve dersi almasını; önceki genel başkanlarını dinlemesini tavsiye etti.
'Kılıçdaroğlu liderlik dersi almalı'
08 Ağustos 2010 / 19:00 Güncelleme: 08 Ağustos 2010 / 19:03

 12 Eylül referandum çalışmaları kapsamında Bayburt'ta gelen Bakan Çelik muhalefet partilerine yüklendi. CHP, MHP ve BDP'nin değişimin karşısında durduğunu anlatan Bakan Çelik, anayasa değişikliğinin milletin arzusu olduğu söyledi.
 

Anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da isim vermeden gönderme yapan Çelik, liderliğin bir gecede oluşamayacağını belirtti. Çelik, "Bir yandan Başbakan'ın mitinglerine bakıyorsunuz 40- 50 bin kişi, onların mitinglerine bakıyorsunuz zorla toplanmış 1-2 bin kişi. Onu da gördüklerinde otobüsün üstünde bocaladıklarını görüyorum. İnecekler mi kalacaklar mı şaşırıyorlar." dedi.
 

Kılıçdaroğlu'nun daha kürsüye nasıl çıkacağını bilmediğini belirten Bakan Çelik, Kılıçdaroğlu'nun kürsü adabı ve dersi almasını önceki genel başkanlarını dinlemesini tavsiye etti. YAŞ kararlarına da değinen Bakan Çelik, Türkiye'nin demokratikleşme sürecinde her kurumun kendi yerini bilmesi gerektiğini belirterek, yetkileri dışındaki konulara karışmamalarını istedi.
 Ç

elik, "Yönetme işinin siyasi iktidarların işi olduğunu neden 4 yılda bir seçim oluyor." dedi. CHA

ders mers hikaye.
 // etrust
ne dersi alırsa alsın. kırk yıllık kani olurmu yani?...
08 Ağustos 2010 22:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler