YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Kürt olduğunu söylesin!
Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu Başkan Vekili Vedat Bilgin bu akşam sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek çözüm sürecini anlattılar.
Kılıçdaroğlu, Kürt olduğunu söylesin!
16 Mayıs 2013 / 07:53 Güncelleme: 16 Mayıs 2013 / 12:12

Giresun Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Sayın Kılıçdaroğlu, eğer İzmir ulusalcı kanadın değil, demokrat kanadın sözcülüğünü yapacaksa, 'ben kürdüm,aleviyim' desin bu sürece müthiş destek verecek.

Giresun'dan çağrıda bulunuyorum. Bu, çözüm sürecine müthiş katkıda bulunacak. Bir müesses, nizam var ki partide ya da ülkede hala ana muhalefet partisinin genel başkanlığına gelmiş bir arkadaş, etnitisesini ve meşrebini gizlemek durumunda kalıyor. Hayır kardeşim. Bu ülke Alevisiyle, Sünnisiyle,Türküyle, Kürdüyle bir bütündür. Bunlar asla kimliğini saklamak durumunda bırakılmamalıdır. Biz sayın Kılıçdaroğlu'nun bütün kimliklerini açıklaması için cesurca, cesaretle açıklaması için bu çözüm sürecine destek veriyoruz. Kılıçdaroğlu'na da, bu ülkeye de hizmet ediyoruz” dedi.

“Bu sorun çözülecek ve biz tarihe geçeceğiz”

"Biz yola çıktık ve bu sorun çözülecek" diyen Gündoğdu, ”Bu sorun çözülürken de biz inşallah tarihe geçeceğiz. Vatanın bölünmesine dair bir şey görürsek bu olursa nerde olacak ? Mecliste olacak. O zaman kıyameti hep beraber kopartırız. Ama vatan bölünüyor paronayalarıyla da milleti daha fazla böldürmeyelim diyorum” şeklinde konuştu.

Giresun Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleşen toplantı esnasında hastane bahçesinde toplanan yaklaşık 20 kişilik genç bir grup slogan atarak süreci ve akil insanları protesto ettiler. Grup daha sonra slogan atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

 

İHA

08:29
 // kimsin
Sen kimsin ya başkalarinin ne olduğuna veya olacağina karar veriyorsun. Kiliçtaroğlu kökü ortaasyaya dayanan bir türkmendir. Doğu anadoluda kürtçe konuşan türkmen aşiretleri vardir ayni zamanda türkçe konuşan kürtler vardir. Güneydoğuda arapça ve kürtçe konuşan türkmen karakeçili aşireti vardir. Kim neyce konuşursa konuşsun o insani bağlar kim hangi inanançta olursa olsun yine o insani bağlar. Bir sendika başkaninin görevi bellidir temsil ettiği kitlenin haklarini savunmaktir. Insanlarin insanlarin irkiyla inanciyla uğraştiği zaman sendikacilik görevini yapamaz. Birisi çiksa ahmet gündoğdu etnik olarak şudur inanç olarak şudur dese iftira atsa hoşuna gider mi. Benim tuncelili arkadaşlarim vardi atalarinin ortaasyadan geldiğini aslen türkmen olduklarini söylüyorlardi. Akillik yapacaksaniz insanlarin etnitisyeleri ve inançlari üzerinden akillik yapmayin o zaman yaptiğiniz bölücülük olur. Bu tepkime bakarak benim alevi olduğumu zannetmeyin, sünniyim ve hanefi mezhebindenim. Akillerin sürekli azinlik yaratma çabalarini kabullenemiyorum, yapilan insanlarin inanç ve etnitisyelerirle oynamaktir, bölücülüğün alasi da budur....
16 Mayıs 2013 08:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler