20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,212
 • BIST94.437
 • Dolar4,7316
 • Euro5,4729
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2433
 • İstanbul24 °C
 • Ankara20 °C
 • İzmir23 °C
 • Konya18 °C
 • Adana25 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır26 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri17 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu. "Kul hakkı yiyeni affetmemeliyiz"
Kılıçdaroğlu. "Kul hakkı yiyeni affetmemeliyiz"
29 Mart 2014 17:19
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yiyeni bizim affetmememiz gerekir. Önce gitmeliler, aklanmalılar, temizlenmeliler" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin mitingine katılmak üzere helikopterle geldiği Bilecik Organize Sanayi Bölgesi'nde partililer tarafından karşılandı.

Kent merkezinde seçim otobüsüyle dolaşarak, halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'ndaki miting alanında yaptığı konuşmasında, siyasetçinin zenginleşmesi halinde halkın fakirleşeceğini söyledi.

Bu yüzden siyasetçinin değil, halkın zenginleşmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu,"Halkın zenginleşmesi lazım. Halkın cebinin para görmesi lazım. Alın terinin değer bulması lazım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı olduğum gün, mal varlığımı Cumhuriyet Halk Partisi'nin internet sitesine koydum. Bütün mal varlığım benim alın terimin karşılığıydı. Çalmadım, çırpmadım, kul hakkı yemedim. İnsanın hakkını gasp etmedim, bütün mücadelem, hayatım boyunca hep iyi hizmet vermek oldu" diye konuştu.

Siyasetin kirlilikten arındırılması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Temiz siyaset olsun, ahlaklı siyaset olsun. Ahlakı unutmayın, 'ahlak' çok soylu bir kavramdır. Bütün inançların bütün dinlerin, ortak alanı ahlaktır. Ahlak, aynı zamanda adalet demektir. Adalet, milletin vicdanı demektir. Bir düşünür der ki 'adalet kutup yıldızı gibidir, yerinde sabit durur. Ama bütün kainat onun etrafında döner'. Adalet kaldı mı bizim memlekette? Adalete güven kaldı mı? O zaman yapacağımız bir şey var. Adaleti yeniden tesis edeceğiz. Güçlü bir devleti yeniden tesis edeceğiz."

Mitinge gelen partililerin, "Hırsız Tayyip Erdoğan" diye slogan atması üzerine Kılıçdaroğlu, "Siz böyle slogan atıyorsunuz, o da benim hakkımda tazminat davası açıyor. Niye açıyor. Acaba Kılıçdaroğlu'nu korkutabilir miyim? Sevgili Bilecikli kardeşlerime söyleyeyim. Allah aşkına ayakkabı kutusundan korkan adamdan korkulur mu? Gençlerin attığı twitlerden korkan adamdan korkulur mu? Ben korkmam, verilmeyecek hesabım yoktur. Korkaklığın hesabı vardır, verilecek hesapları vardır. Kul hakkı yiyenlerin korkuları vardır. O nedenle diktatörler en büyük korkaklardır. Topluma baskı kurarlar. Toplum gerçekleri öğrenmesin diye" ifadelerini kullandı.

Ses kayıtları

Vatandaşlara ses kayıtlarını dinleyip dinlemediklerini soran Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bakın Suriye konusunda, onun da kayıtları düştü. Kumpas kuruyorlar Türkiye Cumhuriyeti'ne. Kumpas kuruyorlar. Diyor ki  'Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı düzenletirim. Böylece bizim ordu girer' diyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? 'Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı düzenletirim' demek. 'Oradaki bizim askerleri, benim adamları öldürür'. Biz de deriz ki millete, 'bak bizim askerler şehit oldu. Haydi ordu savaşa'. Bunu kabul edecek miyiz? Daha vahim olanı. Devletin mahremi diye bir şey kalmadı. Her şey uluslararası pazarlara döküldü. Şimdi arıyorlar, 'kim haber verdi bunu' diye. Kim haber verdi diye. Neyse bugün gazetelerden öğrendik. İçeride 4 kişi zaten konuşuyor. Bu 4'ünden birisi casus. Bunu bileceğiz artık. Şimdi kim bunlardan birisi, bulacaklar mı? Bekliyoruz bu casusu kim buldu.

Bir şey daha 'bu casusluk işidir' diyor. 'Birisi bize savaş açtı' diyor. Bu çapsız Dışişleri Bakanı var ya. Bize savaş açtı. Ee bunu devleti açıkla bakalım. Hangi devlet bize savaş açtı. Türkiye'nin çivisi çıktı. Devletin çivisi çıktı. Bu milletin genleriyle oynandı. Devlet, devlet olmaktan çıktı. Yeniden oturtacağız devleti, görkemli bir devlet yapacağız. Halkına hizmet eden bir devlet yapacağız. Baskı uygulayan değil. Halkına hizmet eden, açlığı, işsizliği ortadan kaldıran bir devlet, sosyal devlet, kadını güçlendiren bir devlet, aileyi güçlendiren bir devlet, vatandaşın cebinin para gördüğü bir devlet. Her kuruşun hesabını vatandaşa veren bir devlet, bunu kuracağız biz."

Bunların yüzü göründü, maskeleri düştü

AK Parti'ye oy veren vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Ben bu hükümeti eleştirirken, sakın o eleştirileri kendi üstünüze almayın. Ben bu ülkenin 76 milyon yurttaşını seviyorum, hepsine saygım var. Hiçbir zaman sen neden bu partiye oy verdin diye hiç kimseyi suçlamadım çünkü ben demokrasiye inanıyorum" dedi.

"Bunların yüzü göründü, maskeleri düştü. 17 Aralık Şeb-i Aruz'da gerçek ortaya çıktı" diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Kul hakkı yiyeni bizim affetmememiz gerekir. Önce gitmeliler, aklanmalılar, temizlenmeliler, milletten özür dilemeliler ondan sonra bizim karşımıza gelmeliler ki biz onlara oy verebilelim. Sesi kısıldı biliyorum. Sesinin kısılması önemli değil biz bu ülkede temiz siyaset istiyoruz."

Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan oy sözü isteyerek, kendisi de tüm Türkiye'yi kucaklayacaklarını sözlerine ekledi.

 

17:31
 // M.N.A.
Bu güne kadar diz chp hep kakkin ve kullarin düşmanı oldunuz dinimize düşmanlık ettiniz şimdi ne zirvaliyorsun ben onu anlamadım...
29 Mart 2014 17:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler